19:37:16 - دوشنبه 19 نوامبر 2018
آلمان صادرات سلاح به عربستان را متوقف کرد
به گزارش 50 میلیون فیلیپ جورنیتز، سخنگوی وزارت اقتصاد و انرژی آلمان طی سخنانی در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی دولت اعلام کرد: صادرات اسلحه به عربستان سعودی کاملا متوقف شده است. سفارشات قبلی که مورد تایید دولت آلمان قرار گرفته‌اند نیز مشمول این تصمیم هستند. کریستوفر برگر، سخنگوی وزارت خارجه آلمان نیز امروز طی اظهاراتی در جمع […]

به گزارش 50 میلیون فیلیپ جورنیتز، سخنگوی وزارت اقتصاد و انرژی آلمان طی سخنانی در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی دولت اعلام کرد: صادرات اسلحه به عربستان سعودی کاملا متوقف شده است. سفارشات قبلی که مورد تایید دولت آلمان قرار گرفته‌اند نیز مشمول این تصمیم هستند.

کریستوفر برگر، سخنگوی وزارت خارجه آلمان نیز امروز طی اظهاراتی در جمع خبرنگاران در مرکز مطبوعاتی فدرال این کشور اعلام کرد که ورود 18 فرد مرتبط با قتل جمال خاشقجی به آلمان ممنوع شده است.

عربستان سعودی از ابتدای سال جاری تاکنون دومین خریدار بزرگ اسلحه آلمان به شمار می رفت. آلمان ظرف 9 ماه نخست امسال به عربستان سعودی به مبلغ حدود 417 میلیون یورو سلاح صادر کرده است. الجزایر نیز در این بازه زمانی با واردات تقریبا 741.5 میلیون یورویی از عربستان پیشی گرفت.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH