19:42:26 - دوشنبه 19 نوامبر 2018
بازداشت دو فعال تورک در جریان سفر روحانی به خوی
به گزارش 50 میلیون نیروهای امنیتی خوی ، صبح امروز دوشنبه ۲٨ آبان ۱۳۹۷ جواد احمدی یئکانلی و وحید نجفی دو فعال آذربایجانی ساکن خوی که قصد خروج از منزل خود را داشتند بازداشت و پس از ٨ ساعت بازجویی و ضبط گوشی‌هایشان رأس ساعت ۴ بعد از ظهر آزاد کردند. در روزهای گذشته در […]

به گزارش 50 میلیون نیروهای امنیتی خوی ، صبح امروز دوشنبه ۲٨ آبان ۱۳۹۷ جواد احمدی یئکانلی و وحید نجفی دو فعال آذربایجانی ساکن خوی که قصد خروج از منزل خود را داشتند بازداشت و پس از ٨ ساعت بازجویی و ضبط گوشی‌هایشان رأس ساعت ۴ بعد از ظهر آزاد کردند.

در روزهای گذشته در شبکه‌های اجتماعی، فراخوانهای اعتراضی گسترده‌ای برای حضور آقای روحانی و هئیت همراهش در خوی و دیگر شهرهای آذربایجان غربی صورت گرفته بود.

بازداشت فعالین یاد شده نیز در ارتباط با همین فراخوانها بوده است.

عملی نشدن وعده‌های انتخاباتی حسن روحانی(احیای دریاچه اورمیه و ایجاد فرهنگستان تورکی)، انتخاب مسئولین و استانداران غیربومی، ایجاد سخت‌گیری‌ها به صاحبان تولید و اشتغال در آذربایجان، عدم پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها، به تعطیلی کشیده شدن بازارهای مرزی و تورم بیش از حد در ایران عمده دلایل این فراخوانهای اعتراضی بوده است.
حسن روحانی رئیس جمهور ایران صبح امروز در استقبال سرد مردم خوی در ورزشگاه دو هزار نفری این شهر به ایراد سخنرانی پرداخت.

رسانه‌های محلی شهرهای نزدیک خوی گزارشاتی از سازماندهی گسترده در مدارس این شهرها جهت حضور دانش‌آموزان در محل سخنرانی آقای روحانی منتشر کرده‌اند.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH