19:10:24 - شنبه 24 نوامبر 2018
ترکیه تبادل اسرا میان رژیم اسد و مخالفان را مهم ارزیابی کرد
به گزارش 50 میلیون وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار پیامی تبادل برخی از اسرا میان رژیم اسد و مخالفان این رژیم را «گامی مهم در اعتمادسازی میان طرفین درگیری در سوریه» اعلام و آن را ابزاری برای انجام «ابتکاری نو» ارزیابی کرد. در متن این پیام آمده است: “گروه اقدام برای آزادی گروگان‌ها / اسرا، […]

به گزارش 50 میلیون وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار پیامی تبادل برخی از اسرا میان رژیم اسد و مخالفان این رژیم را «گامی مهم در اعتمادسازی میان طرفین درگیری در سوریه» اعلام و آن را ابزاری برای انجام «ابتکاری نو» ارزیابی کرد.

در متن این پیام آمده است: “گروه اقدام برای آزادی گروگان‌ها / اسرا، تبادل جنازه‌ها و همچنین مشخص شدن سرنوشت مفقودین که در چارچوب روند آستانه با مشارکت ترکیه، روسیه و ایران و همچنین سازمان ملل متحد تشکیل شد پروژه‌ ابتدایی را آغاز کرد. امروز برخی از افرادی که توسط رژیم و گروه‌های مخالف بازداشت شده بودند در منطقه ابوزندین واقع در جنوب الباب که در کنترل مخالفان است به شکل همزمان آزاد شده‌اند”.

ترکیه، روسیه و ایران در اجلاس سوچی در جولای امسال طرح ابتدایی آزادی متقابل 10 نفر از افراد اسیر شده به دست رژیم اسد و مخالفان این رژیم را تصویب کرده بودند.

تخمین زده می‌شود رژیم اسد دست کم 1500 نفر را به گروگان گرفته است.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH