خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
18/11/28 13:20
شناسه خبر : 4161

کودک افغان سلامت خود را در ترکیه بازیافت

کودک یک و نیم ساله یک خانواده افغانستانی که مبتلا به بیماری گرفتگی عروق قلب بود، در بیمارستان شهری کایسری ترکیه جراحی و درمان شد. نظیفه محمدی، خانم افغانستانی است که به دلیل درگیری‌ها در کشورش به ایران مهاجرت و در آنجا دو سال زندگی کرده و پنجمین فرزندش را به دنیا آورده است. فرزند […] ...

کودک یک و نیم ساله یک خانواده افغانستانی که مبتلا به بیماری گرفتگی عروق قلب بود، در بیمارستان شهری کایسری ترکیه جراحی و درمان شد.

نظیفه محمدی، خانم افغانستانی است که به دلیل درگیری‌ها در کشورش به ایران مهاجرت و در آنجا دو سال زندگی کرده و پنجمین فرزندش را به دنیا آورده است.

فرزند یک و نیم ساله وی که «مبین» نام دارد از بیماری گرفتگی عروق قلب رنج می برد.

نظیفه در گفت‌وگو با خبرنگاری آناتولی اظهار داشت که برای درمان رنج فرزندش به بیمارستان در ایران رفته‌اند و بیمارستان از آن‌ها برای عمل جراحی «مبین» حدود 7600 دلار(40 هزار لیره) درخواست کرده است.

وی با بیان اینکه توان پرداخت این قمبلغ را نداشتند و با توصیه یکی از آشنایانشان به ترکیه آمده اند، گفت: سه ماه پیش به شهر کایسری آمدیم و ده روز پیش فرزندم عمل جراحی شد و سلاماتی خود را بازیافت. از این بابت از مردم و دولت ترکیه قدردانی می کنم.

مصطفی ارگون، متخصص قلب و عروق بیمارستان مذکور نیز به خبرنگار آناتولی گفت: زمانی که این خانواده به ما مراجعه کرد، کبودی لب را در کودکشان مشاهده کردیم که حاکی از نارسایی قلبی وی بود.

وی با بیان اینکه پس از تشخیص بیماری کودک عمل جراحی لازم بطور رایگان انجام گرفت است، اظهار داشت: مبین سلامتی خود را به طور کامل بازیافته است و روزهای نزدیک از بیمارستان مرخص خواهد شد.