17:08:00 - پنجشنبه 29 نوامبر 2018
سنای آمریکا درباره توقف حمایت از عربستان در جنگ یمن تصمیم‌گیری می‌کند
به گزارش 50 میلیون پیش نویس قطعنامه ای که خواستار پایان دادن به حمایت ایالات متحده آمریکا از عربستان سعودی در جنگ یمن است برای رای گیری در مجلس سنا ارائه خواهد شد. برنی سندرز، مایک لی و کریس مورفی سه سناتور آمریکایی پیش نویس این قطعنامه را ارائه دادند که امروز در کمیسیون های مربوطه […]

به گزارش 50 میلیون پیش نویس قطعنامه ای که خواستار پایان دادن به حمایت ایالات متحده آمریکا از عربستان سعودی در جنگ یمن است برای رای گیری در مجلس سنا ارائه خواهد شد.

برنی سندرز، مایک لی و کریس مورفی سه سناتور آمریکایی پیش نویس این قطعنامه را ارائه دادند که امروز در کمیسیون های مربوطه به رای گیری گذاشته خواهد شد.

پیش نویس این قطعنامه علی‌رغم اظهارات مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در جلسه توجیهی٬ با 63 رای موافق و37 رای مخالف نمایندگان به تصویب رسید.

سناتور سندرز از مدافعان پیش نویس قطعنامه مذکور که خواستار پایان دادن به حمایت حکومت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از عربستان سعودی در جنگ یمن در عرض 30 روز و در صورتی که با القاعده نمی جنگند٬ بود در رابطه با این رای گیری گفت: «دولت آمریکا باید پیامی به دولت عربستان سعودی بدهد که آنها به حمایت از جنگ های فاجعه آمیز ناشی از یک رژیم مستبد با یک سیاست نظامی خطرناک، مخرب و غیر مسئولانه ادامه نخواهند داد.

ما باید در خصوص اتفاقات در جنگ یمن و نقش ما در آن تصمیم بگیریم و رای گیری امروز در این باره است. تصویب این قطعنامه در رای گیری که در ماه مارس برگزار شد و به دلیل اختلاف 6 رای به تصویب نرسیده بود به منزله ای پیروزی برای سناتورها است که قصد دارند نقش آمریکا در جنگ یمن را متوقف کنند.

اگر پیش نویس قطعنامه ای که به رأی عمومی به مجلس سنا گذاشته می شود، در اینجا تصویب شود به رئیس جمهور ارائه خواهد شد».

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH