9:49:56 - یکشنبه 2 دسامبر 2018
گزارش تفصیلی برنامه سخنرانی دکتر علیرضا عبدالهی معاون اول تشکیلات گاموح در صفحه اینستا گرام.
به گزارش آژانس خبری پنجاه میلیون این برنامه که بصورت زنده و ساعت ۲۱ به وقت تبریز از حساب کاربری دکتر عبدالهی و با حضور دکتر ائلیار ماکویی معاونت ارتباطات رهبی گاموح برگزار شد. طی این برنامه زنده ابتدا دکتر ماکویی با تشریح این نکته که بعنوان تشکیلات گاموح از ابتدای فعالیت هایمان همراه ملت […]

به گزارش آژانس خبری پنجاه میلیون این برنامه که بصورت زنده و ساعت ۲۱ به وقت تبریز از حساب کاربری دکتر عبدالهی و با حضور دکتر ائلیار ماکویی معاونت ارتباطات رهبی گاموح برگزار شد.

طی این برنامه زنده ابتدا دکتر ماکویی با تشریح این نکته که بعنوان تشکیلات گاموح از ابتدای فعالیت هایمان همراه ملت تورک و سایر تشکیلاتهای ملی در راستای استیلای حقوق ملتمان تلاش کرده ایم و از این به بعد هم تنها برای منافع ملت تورک آزربایجان قدم خواهیم برداشت. ایشان با عنوان این موضوع که شرایط حساس منطقه و ایران ایجاب میکند که گفتگو و برنامه های بیشتری با مردم آزربایجان داشته باشیم و از اینرو امروز دکتر علیرضا عبدالهی بعنوان معاون اول تشکیلات گاموح در این برنامه حضور دارند.

در بخش دیگر این برنامه زنده دکتر عبدالهی با بیان اهمیت رسانه و در پاسخ به سوالهایی مبنی بر تاسیس شبکه تلویزیونی عنوان داشتند: ایجاد چنین امکاناتی در وحله اول نیازمند سرمایه چشم گیر شخصی میباشد و یا اینکه در وحله دوم تبدیل شدن به مطیع سایر قدرت ها و نهادها برای تامین منابع است که بعنوان تشکیلات گاموح به هیچ عنوان حاضر به تخطی از حقوق و خطوط قرمز ملتمان نیستیم و نخواهیم بود چرا که ایمان داریم ملت شاخص خوبی برای سنجش رفتار ماست و به مانند رهبرمان دکتر محمود علی چهرگانی که در دهه هفتاد در قبال پیشنهاد هایی از قبیل پذیرش معاونت ریاست جمهوری تا وزارت در جمهوری اسلامی ایران منافع شخصی خود را به منافع ملت تورک آزربایجان ترجیح نداد و دفاع از وطن و ملت را خط قرمز خود دانست.
در ادامه این برنامه دکتر ائلیار ماکویی به معرفی سوابق دکتر علیرضا عبدالهی پرداختند:
دکتر علیرضا عبدالهی
معاون‌ اول رهبری تشکیلات گاموح
فارع التحصیل دانشگاه تهران دندانپزشک ،متولد اورمیه
،عضو موسس تشکیلات گاموح(حرکت بیداری ملی آزربایجان جنوبی)،عضو هیت موسس توپلوم(مجمع دانشگاهیان آزربایجانی ) در تهران، عضو هیت موسس انجمن بیلیم یولو‌ در غرب آزربایجان، عضو هیت موسس تشکل «اورمو‌آزربایجان سسی »در انتخابات غرب آزربایجان و شهر اورمیه، سابقه بازداشت و‌شکنجه در سلولهای انفرادی اطلاعات و‌ زندانهای اورمیه و تبریز را برشمردند .
در قسمت سوم این برنامه زنده دکتر عبدالهی ضمن تحلیل شرایط کشورهای جهان و همسایه ایران بویژه کشور سوریه عنوان داشتند: ما باید آمادگی وقوع هر گونه اتفاقی در راستای تغییرات حکومتی در ایران را داشته باشیم ، ایشان با تشریح وضعیت کشور سوریه و اشاره به عدم انسجام و عدم هماهنگی مردم سوریه در تقابل با حکومت و سپس حضور نیروهای خارجی در این کشور را عامل نابودی همه جانبه این کشور دانسته و عنوان داشتند.
از ما بعنوان تشکیلات حرکت بیداری ملی آزربایجان جنوبی سوال میشود اگر امروز در حکومت تهران اتفاقاتی رخ بدهد که آزربایجان جنوبی را تحت تاثیر خود داشته باشد برنامه شما بعنوان گاموح چیست ؟
ایشان پاسخ دادند: برای جلوگیری از ویرانیهای حاصله از جنگهای داخلی و یا مداخله نظامی خارجی با به دست گرفتن کنترل شهرهایمان اجازه تبدیل شدن آزربایجان جنوبی به سنگر مرکز نشینان را نخواهیم داد. در طول تاریخ حرکت ملی آزربایجان جنوبی ما دست به اسلحه نبردیم چرا که اعتقاد داریم قدرت ملت تورک ۳۵ میلیونی آزربایجان جنوبی در حوزه های مختلف انسانی اعم از نظامی ، آموزش، بهداشت و اجتماعی بعنوان سرمایه ارزشمند ماست و برای اولین بار عرض میکنم که بعنوان تشکیلات گاموح در داخل آزربایجان هسته های مردمی در حوزه های مختلف را داریم که بصورت پیوسته در ارتباطیم و سرمایه مردمی اتحاد ما بزرگترین سلاح ما در مقابل هر دشمنی است.
دکتر عبدالهی تاکید کردند ما بطور مشخص از مردم میخواهیم با ایجاد گروههای چند نفره در قالب حلقه های مردمی برای سازماندهی به تشکیلات گاموح مراجعه کنند و اگر تمایل داشتند به سایر تشکیلاتهای حرکت ملی مراجعه کنند چرا که برای رسیدن به هدفمان و تبدیل نشدن به سرنوشت ملت های منطقه باید در قالب تشکیلات سازماندهی و حرکت کنیم.
ایشان در بخش پایانی سخنان خود ضمن تشکر از شاخه جوانان تشکیلات گاموح به استفاده از ظرفیت فضای مجازی تاکید و عنوان داشتند قطعا در روزهای آتی برنامه های بیشتری را در این راستا ترتیب خواهند داد.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH