13:08:56 - سه شنبه 4 دسامبر 2018
پمپئو: ایران و چین نظام بین المللی را تضعیف می‌کنند
به گزارش 50 میلیون مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا طی سخنرانی در بنیاد «جرمن مارشال فاند»، ایران و چین را به تضعیف نظام بین المللی متهم کرد. پمپئو در این باره گفت: نه ما، بلکه چین و ایران در حال تضعیف نظام بین المللی هستند. وی با بیان اینکه خروج انگلستان از اتحادیه اروپا دعوت […]

به گزارش 50 میلیون مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا طی سخنرانی در بنیاد «جرمن مارشال فاند»، ایران و چین را به تضعیف نظام بین المللی متهم کرد.

پمپئو در این باره گفت: نه ما، بلکه چین و ایران در حال تضعیف نظام بین المللی هستند.

وی با بیان اینکه خروج انگلستان از اتحادیه اروپا دعوت به بیداری سیاسی است، اظهار داشت که اتحادیه اروپا باید خود را در مورد توانایی اش در تامین خواست های شهروندان این اتحادیه مورد بازخواست قرار دهد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین با اشاره به اینکه گاها اروپایی ها آمریکا را متهم به عدم حرکت در راستای منافع مشترک می‌کنند، ادامه داد: دولت ایالات متحده سعی دارد دوباره بر نظام بین المللی مسلط شود و در این مسیر دوستان خود را نادیده نمی‌گیرد. تمام متحدین (آمریکا) نیز باید در این مسیر قدم بردارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت که آمریکا با کمک دیگر دولت های دموکراتیک، نظام لیبرال را قدرتمندتر خواهد کرد.

پمپئو اظهار داشت: ترامپ درحال تاسیس یک نظام لیبرال جدید است. این نظام از جنگ ها جلوگیری کرده و سطح رفاه را بهبود خواهد بخشید.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH