7:16:26 - یکشنبه 9 دسامبر 2018
دستگیری 700 معترض «جلیقه زرد» در فرانسه
به گزارش 50 میلیون لوران لونز، وزیر مشاور در امور کشور فرانسه در گفتگو با شبکه 2 تلویزیون این کشور اعلام کرد که تاکنون بیش از 700 معترض «جلیقه زرد» دستگیر شده اند. وی همچنین به شرکت 31 هزار نفر در تجمعات اعتراضی گروه موسوم به «جلیقه زردها» به افرایش قیمت سوخت و وضعیت اقتصادی […]

به گزارش 50 میلیون لوران لونز، وزیر مشاور در امور کشور فرانسه در گفتگو با شبکه 2 تلویزیون این کشور اعلام کرد که تاکنون بیش از 700 معترض «جلیقه زرد» دستگیر شده اند.

وی همچنین به شرکت 31 هزار نفر در تجمعات اعتراضی گروه موسوم به «جلیقه زردها» به افرایش قیمت سوخت و وضعیت اقتصادی در سراسر فرانسه اشاره کرد.

معترضان از ساعات اولیه صبح امروز به خیابان شانزه لیزه پاریس و محدوده اطراف آن آمدند.

– درگیری پلیس با «جلیقه زردها» در پاریس شدت گرفت

درگیری میان افراد گروه معترض «جلیقه زردها» به طرح افزایش قیمت سوخت و وضعیت اقتصادی و پلیس فرانسه در خیابان شانزه لیزه پاریس شدت گرفت.

پلیس با یورش به تجمع معترضان با استفاده از گاز اشک آور و بمب صوتی به آنان اجازه خروج از خیابان شانزه لیزه را نداده و هشدار داد: «برای آخرین بار اخطار می دهیم. به خویشتن داری دعوت می کنیم.»

معترضان که با سردادن شعارهایی ماکرون را به استعفا دعوت می کنند به خیابانها و کوچه های فرعی شانزه لیزه متفرق شده اند. پاریس/خبرگزاری آناتولی

بر چسب ها: ,
منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH