10:04:05 - شنبه 22 دسامبر 2018
استقبال کشورهای خلیج از تصمیم شورای امنیت در مورد یمن
به گزارش 50 میلیون عربستان سعودی، امارات متحده عربی و بحرین (کشورهای عضو ائتلاف عربی) از قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در مورد تأیید آتش‌بس در شهر بندری الحدیده یمن و اعزام ناظران بین المللی به این کشور استقبال کردند. به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی «واس»، مقامات این کشور اعلام کردند این قطعنامه بر روند […]

به گزارش 50 میلیون عربستان سعودی، امارات متحده عربی و بحرین (کشورهای عضو ائتلاف عربی) از قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در مورد تأیید آتش‌بس در شهر بندری الحدیده یمن و اعزام ناظران بین المللی به این کشور استقبال کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی «واس»، مقامات این کشور اعلام کردند این قطعنامه بر روند سیاسی در یمن تاکید می کند.

بر اساس این گزارش، همچنین قطعنامه فوق برای اجرای توافق استکهلم از تلاش های نماینده سازمان ملل در یمن حمایت کرده و به سازمان ملل اجازه می دهد به عنوان ناظر در این مناطق حضور داشته باشد که این اقدام از نقض مکرر آتش بس توسط حوثی ها جلوگیری خواهد کرد.

انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی در حساب توئیتر خود نوشت: کشورش از این قطعنامه حمایت کرده و از تلاش های انگلیس، آمریکا، کویت و دیگر اعضای شورای امنیت که از این قطعنامه پشتیبانی کرده اند، تشکر می کند.

وزارت امور خارجه بحرین نیز طی بیانیه ای از قطعنامه مذکور استقبال و تاکید کرد این اقدام، اراده جامعه جهانی است که منجر به برقراری صلح پایدار و امنیت در سراسر یمن و حفظ وحدت و تمامیت ارضی آن خواهد شد.

گفتنی است شورای امنیت سازمان ملل متحد شب گذشته پس از توافق استکهلم، قطعنامه تأیید کننده آتش‌بس در شهر بندری الحدیده یمن و اعزام ناظران بین المللی آتش‌بس به این کشور را تصویب کرد.

پنجمین دوره مذاکرات صلح یمنی- یمنی از روز 6 دسامبر تا 13 همین ماه با نظارت سازمان ملل در سوئد برگزار شد.

درگیری میان نیروهای دولتی یمن با پشتیبانی ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی و شبه نظامیان حوثی از چهار سال پیش تاکنون در نقاط مختلف این کشور ادامه داشته و هزاران نفر در این درگیری‌ها جان خود را از دست داده اند.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH