12:44:45 - پنج‌شنبه 3 ژانویه 2019
ترکیه؛ مقصد بازرگانان و سرمایه‌گذاران ایرانی
فاتح چایاباتماز، مدیر شرکت «وی.آی.پی ترکیش پاس»، (vip turkish pas) در ایران در گفتگو با خبرنگار آناتولی در تهران اظهار داشت: «بسیاری از بازرگانان ایرانی پس از آسان شدن اخذ شهروندی ترکیه، تصمیم به خرید ملک و سرمایه گذاری در این کشور گرفته‌اند. قصد آنان از این اقدام اخذ شهروندی ترکیه است». «با پاسپورت ترکیه […]

فاتح چایاباتماز، مدیر شرکت «وی.آی.پی ترکیش پاس»، (vip turkish pas) در ایران در گفتگو با خبرنگار آناتولی در تهران اظهار داشت: «بسیاری از بازرگانان ایرانی پس از آسان شدن اخذ شهروندی ترکیه، تصمیم به خرید ملک و سرمایه گذاری در این کشور گرفته‌اند. قصد آنان از این اقدام اخذ شهروندی ترکیه است».

«با پاسپورت ترکیه می‌توان بدون ویزا به 113 کشور سفر کرد. با خرید ملک یا زمین در ترکیه به ارزش 250 هزار دلار می توان به پاسپورت و حق اقامت در این کشور دست یافت.

با خرید اوراق بهادار به ارزش 500 هزار دلار در بانک‌های ترکیه یا با تاسیس کارگاه و استخدام 50 شهروند ترک به راحتی و در عرض 45 روز امکان دستیابی به پاسپورت این کشور فراهم می شود».

-در ترکیه احساس غربت نمی‌کنید

کامران حقانی، تاجر ایرانی که چند ماه پیش در استانبول خانه خریده است، نیز درباره این تصمیمش تصریح کرد:

«ترکیه چند حسن دارد نسبت به کشورهای همسایه دارد و آن اینکه به فرهنگ‌های مختلف نزدیک است. شما در ترکیه، احساس غربت نمی کنید. امنیت ترکیه باعث جذب ما و خرید خانه در استانبول شد.

به دوستانم پیشنهاد می‌کنم تا در ترکیه خانه بخرند. رفت‌وآمدهای مردم ایران و ترکیه در این دوستی موثر است. ملت دو کشور خیلی هم نزدیک هستند. بسیاری از دوستان ترک نیز در ایران هستند.

خانه من در منطقه جدید استانبول واقع شده و به مراکز اقتصادی و امکاناتی مانند مترو و فرودگاه نزدیک است. شرایط دولت ترکیه برای خرید منزل راحت است. کارها طی دو سه روز انجام شد و قرارداد را نوشتیم و پول را پرداختیم».

فرشته بنی‌عامریان مدیرعامل یک شرکت تجاری است. او نیز که اخیرا در استانبول خانه خریده تا بتواند از تسهیلات دولت ترکیه استفاده کند، گفت:

«من به کشورهای زیادی سفر کرده‌ام، ولی ترکیه را بیش از بقیه پسندیدم. مدت‌ها بود می خواستم در ترکیه خانه بخرم. تا اینکه شرایط جدید برای ما فراهم شد. به همین دلیل اقدام کردم.

چند بار رفت‌وآمد سالانه به ترکیه باعث علاقه ما به این کشور شد. پیش از خرید خانه با مشاوران املاک صحبت کردیم. ملکی می‌خواستم که به فرودگاه، مراکز تجاری و حم‌ ونقل عمومی نزدیک باشد.

اقساط طولانی‌مدت، امکان خرید ملک در ترکیه را آسان‌تر می کند. فرهنگ ترک‌ها به ما نزدیک است و با این ملت به راحتی ارتباط برقرار می‌کنیم. آنان بسیار میهمان‌نوازند و به ما خیلی احترام می‌گذارند».

بر چسب ها: ,
منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH