19:04:48 - یکشنبه 6 ژانویه 2019
هدف ترکیه نه کردها، بلکه گروه تروریستی پ.ک.ک است
به گزارش 50 میلیون ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد: ترکیه تنها عضو ناتو است که با همزمان با پ.ک.ک و شاخه‌های آن در سوریه با داعش و فتو نیز مبارزه می کند. وی در ادامه این بیانیه همچنین اظهار داشته است: “این ادعا که کردها هدف مبارزه ترکیه هستند، غیرمنطقی […]

به گزارش 50 میلیون ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد: ترکیه تنها عضو ناتو است که با همزمان با پ.ک.ک و شاخه‌های آن در سوریه با داعش و فتو نیز مبارزه می کند.

وی در ادامه این بیانیه همچنین اظهار داشته است:

“این ادعا که کردها هدف مبارزه ترکیه هستند، غیرمنطقی است. مبارزه ترکیه با تروریست‌های پ.ک.ک/پ.ی.د و داعش است. یکی از اهداف کشورمان برای مبارزه با پ.ک.ک و شاخه‌های آن در سوریه، نجات کرد‌ها از دست این گروه تروریستی است.

ادعای نمایندگی کردها از طرف یک گروه تروریستی، بی‌احترامی به برادران کرد ماست. ترکیه به تلاش خود جهت توقف جنگ در سوریه ، تامین امنیت و اجرای روند سیاسی در این کشور بدون هیچ تبعیضی بین برداران سوری ادامه خواهد داد”.

گفتنی است جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید واشنگتن امروز با بیان اینکه خروج نیروهای آمریکا از سوریه بستگی به برخی پیش‌شرط دارد اعلام کرد: خروج آمریکا از سوریه بستگی به تضمین امنیت «جنگجویان کرد» توسط ترکیه و شکست داعش دارد.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH