6:03:37 - دوشنبه 7 ژانویه 2019
رئیس جمهور یمن حوثی‌ها متهم به اتلاف وقت کرد
به گزارش 50 میلیون عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور یمن در ریاض، پایتخت عربستان سعودی با متیو اچ‌ توئِلر، سفیر آمریکا در صنعا دیدار و گفتگو کرد. به گزارش خبرگزاری رسمی یمن (SABA)، رئیس جمهور یمن در این دیدار با محکوم کردن حملات مدوام حوثی‌ها به مناطق مسکونی و سرقت کمک‌های بشردوستانه و جلوگیری از […]

به گزارش 50 میلیون عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور یمن در ریاض، پایتخت عربستان سعودی با متیو اچ‌ توئِلر، سفیر آمریکا در صنعا دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن (SABA)، رئیس جمهور یمن در این دیدار با محکوم کردن حملات مدوام حوثی‌ها به مناطق مسکونی و سرقت کمک‌های بشردوستانه و جلوگیری از ورود آن به مناطق تحت کنترل خود، این شبه‌نظامیان را به اتلاف وقت در اجرای مفاد اجرای توافق استکهلم متهم کرد.

وی همچنین حوثی‌ها را به افزایش دادن مشکلات مردم از طریق فروختن کمک‌های بشردوستانه در بازار سیاه متهم کرد و گفت: جامعه جهانی را به اعمال فشار بر این گروه جهت عقیب‌نشینی از بندر الحدیده فرا می خوانیم.

سفیر آمریکا در صنعا نیز بر اهمیت اجرای مفاد توافق استکهلم در برقراری ثبات و امنیت در یمن تاکید کرد.

شورای امنیت سازمان ملل در اواخر ماه دسامبر گذشته پس از توافق استکهلم، قطعنامه تأییدکننده آتش‌بس در شهر بندری الحدیده یمن و اعزام ناظران بین المللی آتش‌بس به این کشور را تصویب کرد. به موجب توافق استکهلم شورشیان حوثی باید از بندر و شهر الحدیده عقب نشینی کنند.

لازم به ذکر است پنجمین دوره مذاکرات صلح یمنی- یمنی از روز 6 دسامبر تا 13 همان ماه با نظارت سازمان ملل متحد در سوئد برگزار شد.

گفتنی است درگیری میان نیروهای دولتی یمن با پشتیبانی ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی و شبه نظامیان حوثی از چهار سال پیش تاکنون در نقاط مختلف این کشور ادامه دارد. هزاران نفر در این درگیری‌ها جان خود را از دست داده اند.

بر چسب ها: ,
منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH