10:57:45 - جمعه 11 ژانویه 2019
پمپئو: ائتلاف استراتژیک خاورمیانه را راه‌اندازی می‌کنیم
مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در یک سخنرانی در دانشگاه آمریکایی قاهره گفت: ائتلاف استراتژیک خاورمیانه را با کشورهای مصر، اردن و شورای همکاری خلیج به منظور تامین رفاه مشترک در آینده راه‌اندازی خواهیم کرد. وی ضمن اشاره به اینکه هدف دولت ترامپ از این ائتلاف مواجه با جدی‌ترین خطرات منطقه و حمایت از […]

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در یک سخنرانی در دانشگاه آمریکایی قاهره گفت: ائتلاف استراتژیک خاورمیانه را با کشورهای مصر، اردن و شورای همکاری خلیج به منظور تامین رفاه مشترک در آینده راه‌اندازی خواهیم کرد.

وی ضمن اشاره به اینکه هدف دولت ترامپ از این ائتلاف مواجه با جدی‌ترین خطرات منطقه و حمایت از همکاری در حوزه انرژی و اقتصادی است، تاکید کرد: زمان پایان دادن به رقابت‌های گذشته برای بهبود وضعیت منطقه فرارسیده است.

پمپئو در ادامه ضمن تاکید بر تداوم پشتیبانی نظامی از اسرائیل در منطقه گفت: آمریکا از حق طبیعی اسرائیل برای دفاع در برابر ماجراجویی‌های تهاجمی ایران تا زمانیکه از ظرفیت‌های نظامی آن اطمینان حاصل کند، حمایت همه جانبه به عمل می‌آورد.

وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرد: تا وقتی که روند کنونی که ایران در پیش گرفته ادامه پیدا کند، کشورهای خاورمیانه در امنیت نخواهند بود و به ثبات اقتصادی دست نخواهند یافت.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH