7:19:54 - یکشنبه 13 ژانویه 2019
احضار رحیم غلامی شاعر و نویسنده آذربایجانی به شعبه 2 دادگاه انقلاب اردبیل
طی ابلاغیه ای که از طریق سامانه ابلاغ الکترونیکی قوه قضاییه به آقای رحیم غلامی فعال ملی مدنی آذربایجانی ارسال شده است مقرر گردیده این فعال شناخته شده ی آذربایجانی در ساعت 10 صبح تاریخ 3 بهمن 1397 در شعبه دوم دادگاه انقلاب دادگستری اردبیل حاضر گردد. در ابلاغیه ی ارسال شده علت حضور این […]

طی ابلاغیه ای که از طریق سامانه ابلاغ الکترونیکی قوه قضاییه به آقای رحیم غلامی فعال ملی مدنی آذربایجانی ارسال شده است مقرر گردیده این فعال شناخته شده ی آذربایجانی در ساعت 10 صبح تاریخ 3 بهمن 1397 در شعبه دوم دادگاه انقلاب دادگستری اردبیل حاضر گردد.

در ابلاغیه ی ارسال شده علت حضور این فعال مدنی ” در خصوص گزارش مرجع انتظامی علیه شما مبنی بر تشکیل دسته غیر قانونی جهت بر هم زدن امنیت کشور” قید گردیده است اما از گروه مورد اشاره نامی برده نشده است.

آقای رحیم غلامی در تاریخ 11 تیر ماه 1397 در هنگام خروج از منزل جهت جلوگیری از حضور وی و دیگر فعالین آذربایجانی در مراسم سالانه قورولتای قلعه بابک دستگیر شده و به همراه دیگر فعالین آذربایجانی آقایان علی واثقی ، عسگر اکبرزاده ، مهدی هوشمند و سعید صادقی فر که در همان تاریخ و در منزل و محل کارشان دستگیر شده بودند به بازداشت گاه اداره اطلاعات نیروی انتظامی شهرستان اردبیل انتقال داده شدند.
این فعالین پس از تفهیم اتهام در شعبه 12 دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل به ریاست آقای سیفی و پس از صدور قرار وثیقه به زندان مرکزی اردبیل منتقل شده و در زندان با تحریک مسئولین بند توسط تعدادی از مجرمین باسابقه مورد ضرب و شتم قرار گرفتند که طی آن 2 دندان آقای غلامی شکسته شده و چشم راست آقای علی واثقی دچار کبودی گشته بود.

آقای غلامی به همراه دیگر فعالین هر یک با تودیع قرار وثیقه 50 میلیون تومانی موقتا در تاریخ 19 تیر 1397 از زندان آزاد گردیدند.

سازمان عفو بین الملل در این خصوص با صدور بیانیه ای مبسوط خواستار آزادی بی قید و شرط و منع از تعقیب قضایی فعالین دستگیر شده مرتبط با مراسم قلعه بابک گردید.

در پایان لازم به ذکر است که آقای رحیم غلامی که پیشتر نیز سابقه بازداشت و زندانی شدن در رابطه با فعالیت های مدنی خویش دارد نویسنده کتاب های “فولکلوروموزدان بیر یارپاق” ، “آتالار سوزو” و “فولکلور ناغیل لاری” می باشد که توسط انتشارات “یایلیق” به چاپ رسیده است .

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH