18:09:47 - چهار شنبه 16 ژانویه 2019
کشته شدن ۲۰ تن از جمله ۵ نظامی آمریکایی در حمله منبج
سرهنگ شان رایان، سخنگوی ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا با انتشار مطلبی در توئیتر خود اعلام کرد: چندین نظامی آمریکایی بر اثر انفجار بمب در حین گشت زنی در منبج سوریه کشته شدند. در ادامه این پیام توئیتری آمده است: به محض کسب اطلاعات بیشتر در اختیار افکار عمومی قرار خواهد گرفت. از سوی […]

سرهنگ شان رایان، سخنگوی ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا با انتشار مطلبی در توئیتر خود اعلام کرد: چندین نظامی آمریکایی بر اثر انفجار بمب در حین گشت زنی در منبج سوریه کشته شدند.
در ادامه این پیام توئیتری آمده است: به محض کسب اطلاعات بیشتر در اختیار افکار عمومی قرار خواهد گرفت.
از سوی دیگر سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید نیز اعلام کرد که خبر این انفجار را به اطلاع دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا رسانده است.
سرهنگ رایان اشاره به تعداد سربازان کشته شده نکرده اما به نقل از برخی رسانه‌ها ۲۰ تن و از جمله ۵ نظامی آمریکایی در این انفجار جان باختند.
به گزارش حساب کاربری تلگرام موسم به «آماک» متعلق به گروه تروریستی داعش، این گروه تروریستی مسئولیت حمله انفجاری در شهر منبج که در حین گشت‌زنی‌ نیروهای آمریکایی به وقوع پیوست و منجر به زخمی شدن شماری از آنان شده است را بر عهده گرفت.
پیشتر نیز منابع محلی در شهر منبج سوریه که تحت اشغال گروه تروریستی ی.پ.گ/پ.ک.ک قرار دارد اعلام کرده بودند انفجاری در این شهر در حین گشت‌زنی‌ نیروهای آمریکایی به وقوع پیوسته که منجر به زخمی شدن شماری از آنان شده است.
گفتنی است گروه تروریستی ی.پ.گ/پ.ک.ک سال 2016 کنترل منبج را با پشتیبانی تسلیحاتی آمریکا به دست گرفت و هم‌اینک خود را برای مقابله با عملیات احتمالی شرق فرات توسط نیروهای تورکیه آماده می‌کند.

بر چسب ها: , ,
منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH