12:06:06 - جمعه 18 ژانویه 2019
جوانان را برای ثبت نام در برنامه بورسیه تحصیلی در تورکیه دعوت می کنیم”
به گزارش 50 میلیون رئیس سازمان تورک‌های خارج از کشور و جوامع خویشاوند «YTB» گفت که از جوانان و تمامی متقاضیان خارجی دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد دعوت می کنیم که در برنامه ثبت نام برای اخذ بورسیه دولتی تورکیه موسوم به «Türkiye Bursları» مشارکت کنند. عبدالله ارن رئیس سازمان تورک‌های خارج از تورکیه و جوامع […]

به گزارش 50 میلیون رئیس سازمان تورک‌های خارج از کشور و جوامع خویشاوند «YTB» گفت که از جوانان و تمامی متقاضیان خارجی دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد دعوت می کنیم که در برنامه ثبت نام برای اخذ بورسیه دولتی تورکیه موسوم به «Türkiye Bursları» مشارکت کنند.

عبدالله ارن رئیس سازمان تورک‌های خارج از تورکیه و جوامع خویشاوند «YTB» در گفتگو با خبرگزاری آناتولی گفت: از جوانان و تمامی متقاضیان خارجی دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد دعوت می کنیم که در برنامه ثبت نام برای اخذ بورسیه دولتی تورکیه موسوم به «Türkiye Bursları» مشارکت کنند.
وی افزود: ثبت نام برای اخذ بورسیه دولتی ترکیه موسوم به «Türkiye Bursları» از 15 ژانویه آغاز شده و تا تاریخ 20 فوریه آتی ادامه خواهد داشت.
ارن با بیان اینکه هر ساله تعداد متقاضیان بورس تحصیلی از چهار گوشه جهان افزایش می یابد، ادامه داد: سالهای گذشته ثبت نامها در چندین دوره مختلف انجام می شد ولی امسال تنها در یک دوره صورت خواهد گرفت. هر سال حدود 4 هزار دانشجو از طریق برنامه بورس برای تحصیل به تورکیه می آیند. در مجموع 140 هزار دانشجوی بین المللی در تورکیه مشغول به تحصیل هستند و 17 هزار از این تعداد از برنامه بورسیه تحصیلی دولت تورکیه بهره مند هستند.
وی با اشاره به شرایط و امکانات مطلوب تحصیلی در تورکیه تصریح کرد: این دانشجویان در چهار گوشه تورکیه در دانشگاههای مختلف تحصیل می کنند.استانداردهای زندگی در تورکیه در مقایسه با سایر کشورها مناسبتر است. این موارد سبب جذب بیشتر دانشجویان خارجی می شود. دانشجویان، علاوه بر تحصیل رایگان در تمام مقاطع از مزایایی مانند دریافت مبلغ نقدی ماهانه، خوابگاه رایگان، بیمه سلامت عمومی و هزینه ایاب و ذهاب بهره مند هستند.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH