9:48:54 - سه شنبه 29 ژانویه 2019
عباس لسانی اعتصاب غذا کرده است!
نزدیکان عباس‌لسانی فعال سیاسی سرشناس تورک ساکن اردبیل پس از چند روز پیگیریِ علت بازداشت این فعال مدنی و روشن نشدن دلایل آن، به این نتیجه رسیده‌اند که آقای لسانی دست به اعتصاب غذا زده است. آقای لسانی در سال ۱۳۹۵ پس از اعتصاب غذای منجر به آزادیش از زندان شیراز در جمع دوستان و […]

نزدیکان عباس‌لسانی فعال سیاسی سرشناس تورک ساکن اردبیل پس از چند روز پیگیریِ علت بازداشت این فعال مدنی و روشن نشدن دلایل آن، به این نتیجه رسیده‌اند که آقای لسانی دست به اعتصاب غذا زده است.
آقای لسانی در سال ۱۳۹۵ پس از اعتصاب غذای منجر به آزادیش از زندان شیراز در جمع دوستان و آشنایان خود اعلام کرده است که در پرونده‌سازیهای بی‌دلیل سیاست و موضع او همواره اعتصاب غذا خواهد بود.
مراجع قضایی تبریز و اردبیل هیچ توضیحی در باره اینکه چرا آقای لسانی در جلسه دادرسی پرونده‌‌اش در شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل منتقل شده نمی‌دهند.
وجود پرونده جدید با دلایل نامعلوم ، خبر انتقال این فعال شناخته شده آذربایجانی به قرنطینه زندان از سوی دادستانی اردبیل، ممنوع‌الملاقات شدن و عدم دسترسی وی به تلفن، فرضیه برای اعتصاب غذای آقای لسانی را قوت بخشیده است.
عباس لسانی بارها در طول حبس و مدت بازداشتش در جهت حقوق خود دست به اعتصاب غذا زده است.
در اردیبهشت ۱۳۹۵ در حالی که وی در روزهای آخر حبس یکساله خود در زندان شیراز بسر می‌برد پرونده جدیدی علیهش گشوده شد. لسانی از روز ۳۰ اردیهشت و همزمان با اولین روز اتمام مدت محکومیتش دست به اعتصاب غذای اعتراضی زد، اقدامی که در آن ۱۱ زندانی سیاسی تورک نیز در حمایت از حقوق این فعال مدنی در شهرهای مختلف آذربایجان و تا لحظه آزادی او را در این اعتصاب همراهی کردند.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH