20:35:53 - شنبه 9 فوریه 2019
پوسترهای اعتراضی به بازداشت خود سرانه در اردبیل؛ما همه عباس لسانی هستیم!
فعالین ملی-مدنی اردبیل روز جمعه ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۷ و در ادامه اعتراضات به ربوده شدن عباس لسانی از دادگاه انقلاب تبریز و انتقالش به بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل با چاپ و نصب هزارن پوستر در معابر عمومی اردبیل بار دیگر اعتراض خود به این اقدام خودسرانه نیروهای امنیتی را به نمایش درآوده‌اند. در این […]

فعالین ملی-مدنی اردبیل روز جمعه ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۷ و در ادامه اعتراضات به ربوده شدن عباس لسانی از دادگاه انقلاب تبریز و انتقالش به بازداشتگاه اداره اطلاعات اردبیل با چاپ و نصب هزارن پوستر در معابر عمومی اردبیل بار دیگر اعتراض خود به این اقدام خودسرانه نیروهای امنیتی را به نمایش درآوده‌اند.

در این پوسترهای حمایتی آورده شده: ” آزادی برای عباس لسانی ، ما همه عباس لسانی هستیم ، عباس لسانی صدای ستمدیدگان آذربایجان است ، ما خواستار آزادی فعال ملی-مدنی آذربایجانی هستیم”

در روزهای گذشته دیگر شهرهای آذربایجان نیز شاهد اعتراضاتی از این دست بوده‌اند.

در فضای مجازی نیز کمپین آزادی برای عباس لسانی تاکنون ده‌ها ویدئو از فعالین ملی-مدنی تورک که آزادی این فعال سرشناس آذربایجانی را خواستار شده‌اند به ثبت رسانده است.

عباس لسانی از دی ماه گذشته در حالی که جهت دادرسی مجدد به یک پرونده در شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز حاضر شده بود به دلایل نامعلوم بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات اردبیل منتقل شد.

هنوز هیچ اتهامی در باره بازداشت این فعال سرشناس آذربایجانی منتشر نشده است.
گمان می‌رود ممانعت از دیدار لسانی با فعالینی که از شهرهای مختلف آذربایجان در تبریز دور هم آمده‌ بودند ، علت بازداشت او بوده باشد.
ممانعتی که اکنون با مقاومت و اعتصاب غذای این فعال مدنی مسیر پرونده برای ضابطین قضایی را با شرایط سخت روبرو کرده است.

در این بین نیز تخلفات مقامات دادسرا در همراهی با کارشناسان و بازجویان امنیتی و عدم پاسخگویی به نوع اتهام و شرایط نگهداری عباس لسانی در قرنطینه زندان اردبیل باعث تشکیک فراوان در سلامت تحقیقات قضایی این
پرونده را گشته است.

بر چسب ها: ,
منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH