18:38:58 - یکشنبه 17 فوریه 2019
دو فعال تورک درخوی بازداشت شدند؛دادگاه رأی بر برائتشان داد
نیروهای انتظامی-امنیتی خوی که دیروز شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ منازل و محل کار سلمان عراقی و واحد صفری دو تن از فعالین تورک ساکن این شهر را مورد تفتیش و بازرسی قرار داده بودند، مجددا در همان روز با مراجعت دوباره ضمن دستگیری و انتقالشان به کلانتری ۱۲ این شهر آنها را حین بازجویی مورد […]

نیروهای انتظامی-امنیتی خوی که دیروز شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ منازل و محل کار سلمان عراقی و واحد صفری دو تن از فعالین تورک ساکن این شهر را مورد تفتیش و بازرسی قرار داده بودند، مجددا در همان روز با مراجعت دوباره ضمن دستگیری و انتقالشان به کلانتری ۱۲ این شهر آنها را حین بازجویی مورد ضرب شتم شدید قرار داده‌اند.
این ضرب و شتم که توسط ۴ نفر از ماموران پلیس امنیت این شهر صورت گرفته، باعث جراحات جدی روی دست و انگشتان سلمان عراقی و ناحیه کمر واحد صفری شده است.
گفتنی است ماموران در مراجعت مجدد؛ کامپیوتر و دوربین شخصی ، چند قاب عکس و ۵۰ جلد از کتابهای آقای صفری را ضبط و با خود برده‌اند.

امروز یکشنبه ۲٨ آبان نیز با تکمیل و ارجاع پرونده جهت تفهیم اتهام در شعبه ۱ بازپرسی دادگاه انقلاب؛ بازپرس مربوطه پس از استماع دفاعیات این دو فعال آذربایجانی و با بررسی مستندات پلیس امنیت خوی، آنها را از اقدام علیه امنیت ملی مبرا و رأی بر برائت آنها صادر کرده است.
دستگیری عراقی و صفری در رابطه با دیوارنویسی‌های اخیر خوی که در حمایت از عباس لسانی بوده صورت گرفته است.
این دو فعال آذربایجانی در دادگاه ضمن دفاع از لسانی، فعالیتهای او را قانونی و در راستای احقاق حقوق ملی تورکها قلمداد کرده‌اند.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH