16:55:07 - یکشنبه 14 جولای 2019
مژگان صیامی، نویسنده و مدیر مسئول نشریه ترکی-فارسی «سارای» فروردین‌ماه ۹۸، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و سپس به زندان مرکزی اردبیل منتقل شد و از آن زمان زندان اردبیل بسر می‌برد.
#مژگان_صیامی، نویسنده و مدیر مسئول نشریه ترکی-فارسی «سارای» فروردین‌ماه ۹۸، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و سپس به زندان مرکزی اردبیل منتقل شد و از آن زمان زندان اردبیل بسر می‌برد. 🔹یک منبع مطلع در خصوص آخرین وضعیت این نویسنده ترک آذربایجانی به کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی گفت: «پس از گذشت […]

#مژگان_صیامی، نویسنده و مدیر مسئول نشریه ترکی-فارسی «سارای» فروردین‌ماه ۹۸، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و سپس به زندان مرکزی اردبیل منتقل شد و از آن زمان زندان اردبیل بسر می‌برد.
🔹یک منبع مطلع در خصوص آخرین وضعیت این نویسنده ترک آذربایجانی به کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی گفت: «پس از گذشت ۴ ماه از بازداشت غیرقانونی و فشارهای نهادهای اطلاعاتی بر خانم صیامی، وی با اتهاماتی از جمله “توهین به مقدسات”، “توهین به رهبری” و “تشویش اذهان عمومی” مواجه شده، اما هیچ حکمی برای او صادر نشده‌است.»

🔹به گفته این منبع مطلع، خانم صیامی «بصورت بلاتکلیف در زندان مرکزی اردبیل در حالی که ممنوع‌الملاقات و تماس است، نگهداری می‌شود و اجازه‌ ملاقات با فرزند خود را ندارد.»

🔹این روزنامه‌نگار و فعال ترک آذربایجانی در طول مدت بازداشت تحت فشار وزارت اطلاعات بوده و امتیاز هفته‌نامه‌ی وی نیز سلب شده است.
این نویسنده‌ اردبیلی، صاحب امتیاز نشریه‌ی «سارای» بود که یکبار در ۳۰ مهرماه ۹۶ به دلیل فعالیت در نشریه‌ و انتقاد به وضعیت موجود بازداشت و پس از ۲۷ روز به صورت موقت آزاد شد.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH