17:03:31 - یکشنبه 14 جولای 2019
توحید امیر امینی و کیانوش اصلانی دو تن از فعالین تورک به ۱۴ سال حبس تعزیری محکوم شدند.
🔹توحید امیر امینی و کیانوش اصلانی دو تن از فعالین تورک به ۱۴ سال حبس تعزیری محکوم شدند. 🔹شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشار، توحید امیر امینی و کیانوش اصلانی قوجه بیگلو دو فعال ملی مدنی تورک را که اوایل اسفند سال گذشته و به جهت تبریک گفتن روز جهانی زبان […]

🔹توحید امیر امینی و کیانوش اصلانی دو تن از فعالین تورک به ۱۴ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

🔹شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشار، توحید امیر امینی و کیانوش اصلانی قوجه بیگلو دو فعال ملی مدنی تورک را که اوایل اسفند سال گذشته و به جهت تبریک گفتن روز جهانی زبان مادری از طریق پخش تراکت در تهران بازداشت و به بازداشتگاه اوین منتقل شده بودند را به ۱۴ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

🔹در این حکم که امروز شنبه ۲۲ تیر ماه ۱۳۹٨ با احضار این دو فعال آذربایجانی از زندان به دادسرا برایشان ابلاغ گردیده؛
«توحید امیر امینی به ۹ سال» و «کیانوش اصلانی قوجه بیگلو به ۵ سال » حبس محکوم شده‌اند.

🔹امیر امینی و اصلانی در این پرونده با دو اتهام “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” و “فعالیت تبلیغی علیه نظام” محاکمه شده بودند که از اتهام‌ اول، امیر امینی به ۷.۵ و اصلانی‌ قوجه بیگلو به ۵ سال و از اتهام دوم نیز امیر‌امینی به ۱٨ ماه حبس تعزیری محکوم شده و آقای اصلانی قوجه بیگلو تبرئه گردیده اند.

🔹همچنین در این حکم کیانوش اصلانی قوجه بیگلو به مدت دو سال ضمن محرومیت از حقوق شهروندی و اجتماعی از عضویت در تمامی گروه‌ها نیز منع شده است.

🔹قاضی افشار درباره چرایی صدور این حکم به اصلانی قوجه بیگلو و با حالت خنده اعلام کرده که خودم نیز فکر چنین حکمی را برایتان نکرده بودم.

🔹خاطر نشان می‌شود؛ دادگاه رسیدگی به اتهامات این دو فعال آذربایجانی روز شنبه دوم تیرماه سال جاری برگزار گردیده بود.

🔹مهندس کیانوش اصلانی قوجه بیگلو دانشجوی مقطع فوق لیسانس رشته مهندسی عمران دانشگاه آزاد تهران و توحید امیر امینی از فعالان مدنی پرتلاش در آذربایجان بوده که پس از هفته‌ها بازجویی و ده‌ها روز سلولهای انفرادی به بند ۴ زندان اوین منتقل شده‌اند.

🔹در ماه‌های اخیر فشارها بر علیه فعالین سیاسی، اجتماعی و فرهنگی آذربایجان شدت گرفته است. بسیاری از رسانه‌های آذربایجانی توقیف ، صدها نفر احضار و ده‌ها نفر محاکمه و به حبس‌ محکوم شده‌اند.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH