19:53:38 - چهارشنبه 17 جولای 2019
تشدید احکام زندان علیه فعالین آزربایجانی؛سهند معالی بار دیگر به حبس و جزای نقدی محکوم شد.
تشدید احکام زندان علیه فعالین آزربایجانی؛سهند معالی بار دیگر به حبس و جزای نقدی محکوم شد. 🔹 #سهند_معالی، فعال ملی – مدنی آزربایجان محبوس در زندان سراب از بابت پرونده ای دیگر به یک سال حبس تعزیری و جزای نقدی محکوم شده است. وی از تاریخ ۱۲ اردیبهشت ماه در حال سپری کردن دوران محکومیت […]

تشدید احکام زندان علیه فعالین آزربایجانی؛سهند معالی بار دیگر به حبس و جزای نقدی محکوم شد.

🔹 #سهند_معالی، فعال ملی – مدنی آزربایجان محبوس در زندان سراب از بابت پرونده ای دیگر به یک سال حبس تعزیری و جزای نقدی محکوم شده است. وی از تاریخ ۱۲ اردیبهشت ماه در حال سپری کردن دوران محکومیت ۱۰ ماهه پیشین خود است.

🔹وی روز جاری طی تماسی با خانواده خود از صدور حکم دادگاه مبنی بر یک سال حبس تعزیری و جزای نقدی به اتهام “درگیری و ضرب و جرح مامورین” خبر داده است.

🔹گفته می شود قاضی دادگاه شهادت مامورین را برای صدور این رای کافی دانسته است. این در حالی است که سهند معالی به دلیل عدم ارائه حکم در مقابل ضرب و شتم حین بازداشت مقاومت کرده است.

🔹پیشتر این فعال آزربایجانی در تاریخ ۱۰ دی ماه ۹۷ در محل کار خود بازداشت و پس از ۳ روز با قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

🔹همچنین در تاریخ ۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸، شعبه ۳ دادگاه تجدیدنظر استان آزربایجان شرقی محکومیت ۱۰ ماه حبس سهند معالی را عینا تایید کرد. این حکم پیشتر به صورت غیابی توسط دادگاه انقلاب شهرستان سراب صادر شده بود.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH