20:13:46 - پنجشنبه 1 آگوست 2019
آیدین ذاکری بازداشت شد.
آیدین ذاکری بازداشت شد. 🔹 خانواده آیدین ذاکری اعلام کردند، ساعت ۱۲:۰۰ امروز به مورخه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ مامورین امنیتی با مراجعه به محل کار آقای آیدین ذاکری، این فعال ملی مدنی تورک آذربایجانی را بازداشت کرده اند. 🔹همچنین گزارش شده است به علت عدم ارائه حکم جلب توسط مامورین با ممانعت این فعال و […]

آیدین ذاکری بازداشت شد.

🔹 خانواده آیدین ذاکری اعلام کردند، ساعت ۱۲:۰۰ امروز به مورخه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ مامورین امنیتی با مراجعه به محل کار آقای آیدین ذاکری، این فعال ملی مدنی تورک آذربایجانی را بازداشت کرده اند.

🔹همچنین گزارش شده است به علت عدم ارائه حکم جلب توسط مامورین با ممانعت این فعال و نزدیکان وی درگیری نیز صورت گرفته و مامورین امنیتی از گاز اشک آور استفاده کرده اند.

🔹احتمال می رود بازداشت صورت گرفته مرتبط با مراسم احتمالی کوه ساوالان باشد زیرا روز قبل نیز مامورین امنیتی با تماس تلفنی خواستار حضور آقای ذاکری در ستاد خبری وزارت اطلاعات و تعهد نسبت به عدم شرکت در مراسم احتمالی کوه ساوالان شده اند که با مخالفت این فعال به علت غیرقانونی بودن خواست مامورین روبرو شده اند.

🔹طی سالهای اخیر در مردادماه فعالین مدنی و کوهنوردان آذربایجانی با حضور در دامنه کوه ساوالان با اجرای موسیقی و سخنرانی ها خواستار تحقق مطالبات قانونی ملت آذربایجانی و پیگیری مسئولین نسبت به روند ثبت جهانی کوه ساوالان به عنوان میراث طبیعی بشری در یونسکو هستند.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH