7:16:43 - پنج‌شنبه 8 آگوست 2019
برگزاری مراسم بزرگداشت مرحوم انور پاشا در استانبول با حضور منصوبین تشکیلات گاموح از آزربایجان جنوبی
برگزاری مراسم بزرگداشت مرحوم انور پاشا در استانبول با حضور منصوبین تشکیلات گاموح از آزربایجان جنوبی 🔹مراسم بزرگداشت سالگرد مرحوم انور پاشا در استانبول درحالی برگزار شد که نمایندگانی از اکثر کشورهای تورک و از جمله آزربایجان جنوبی در این مراسم حضور داشتند. 🔹حضور معاونت ارتباطات و اعضای شورای مرکزی تشکیلات گاموح در این مراسم […]

برگزاری مراسم بزرگداشت مرحوم انور پاشا در استانبول با حضور منصوبین تشکیلات گاموح از آزربایجان جنوبی

🔹مراسم بزرگداشت سالگرد مرحوم انور پاشا در استانبول درحالی برگزار شد که نمایندگانی از اکثر کشورهای تورک و از جمله آزربایجان جنوبی در این مراسم حضور داشتند.
🔹حضور معاونت ارتباطات و اعضای شورای مرکزی تشکیلات گاموح در این مراسم به نمایندگی از آزربایجان و اهتزار پرچم حرکت ملی آزربایجان جنوبی در کنار پرچم های دولت های تورک ،اهمیت آزربایجان جنوبی بعنوان پل ارتباطی دنیای تورک را تداعی کرد.
🔹قابل ذکر است که انور پاشا و برادرش نوری پاشا ارتش تورک و مسلمان برای آزادسازی آزربایجان شمالی از دست حکومت بلشویکی روسیه و ارمنی ها کمک های شایانی به باکو کردند. همچنین در جریان حمله و قتل عام و غارت ارمنی ها و روسها در شهر اورمیه آزربایجان جنوبی، باز ایشان بودند که به یاری ملت تورک آزربایجان جنوبی در برابر مهاجمان روس و ارمنی شتافت.

بر چسب ها: ,
منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH