22:32:29 - جمعه 9 آگوست 2019
مرگ کودک ۵ ساله در استان آذربایجان غربی به دلیل خطای پزشکی
یک کودک ۵ ساله در استان آذربایجان غربی؛ شهرستان سویوق بولاق (مهاباد) در پی خطای کادر پزشکی در بیمارستان خمینی این شهر جان باخت. خانواده این کودک گفته اند مرگ فرزندشان به سبب تزریق آمپول دگزامتازون بوده است و به همین علت از کادر پزشکی شکایت کرده اند. به گزارش گوناز تی وی به نقل […]

یک کودک ۵ ساله در استان آذربایجان غربی؛ شهرستان سویوق بولاق (مهاباد) در پی خطای کادر پزشکی در بیمارستان خمینی این شهر جان باخت.

خانواده این کودک گفته اند مرگ فرزندشان به سبب تزریق آمپول دگزامتازون بوده است و به همین علت از کادر پزشکی شکایت کرده اند.

به گزارش گوناز تی وی به نقل از رکنا، محمد ابراهیمی، ۵ ساله، که در پی وخامت حال جسمی برای مداوا به بیمارستان امام خمینی مهاباد انتقال یافته بود، به دلیل خطای کادر پزشکی در بیمارستان جان باخت.

دکتر امیر بهزاد، سرپرست شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: «بر اساس معاینات اولیه بیماری این کودک سندروم کروپ (انسداد تنفسی و التهاب) تشخیص داده شد و پزشک شیفت پس از معاینه دستور به اکسیژن تراپی داد.»

«کودک بعد از مداوای اولیه و لوله‌گذاری در اورژانس، به بخش آی سی یوی کودکان منتقل شد. اما حدود ساعت ۲:۳۰ شب حال کودک وخیم شد و تلاش پزشکان برای احیای او نیز بی‌نتیجه ماند و پسر خردسال روی تخت بیمارستان جان باخت».

وی افزود: «با توجه به اینکه این بیماری می‌تواند علت مرگ کودک باشد، موضوع برای تعیین علت دقیق مرگ در دست بررسی قرار دارد».

خانواده این کودک می گویند مرگ فرزندشان به علت تزریق آمپول دگزامتازون و سهل‌انگاری پزشکان بوده است و به همین علت از کادر پزشکی این بیمارستان به مراجع قضایی شکایت کرده‌اند.

سندروم کروپ یا خروسک ویروسی معمولاً یک بیماری کوتاه مدت است؛ به ندرت موجب مرگ در اثر اختلالات تنفسی یا ایست قلبی می‌گرد

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH