خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
19/08/21 07:27
شناسه خبر : 4815

واگذاری معادن آزربایجان جنوبی به شرکت های چینی توسط رژیم استعمارگر ایران

میرزا علی اربطی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: شرکت ستاره طلایی نیک پی در زمینه تولید فرآورده‌های معدنی نظیر سنگ‌آهن، شن و ماسه در شهر زنجان فعالیت دارد. ظرفیت اسمی این کارخانه، 150 هزار تن در سال بوده و تولید سنگ‌آهن ما تا پیش از افزایش نوسانات قیمت […] ...

میرزا علی اربطی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: شرکت ستاره طلایی نیک پی در زمینه تولید فرآورده‌های معدنی نظیر سنگ‌آهن، شن و ماسه در شهر زنجان فعالیت دارد. ظرفیت اسمی این کارخانه، 150 هزار تن در سال بوده و تولید سنگ‌آهن ما تا پیش از افزایش نوسانات قیمت سنگ‌آهن در بازار داخلی، قابل توجه بود.

وی در خصوص نوع سنگ‌آهنی که این شرکت تولید می‌کرد، افزود: سنگ‌آهن‌ تولید شده در شرکت ما، از نوع مگنتیتی و هماتیتی بوده و عیار آن بین 50 تا 57 درصد بود که از معادنی که در اطراف شهر زنجان قرار دارد، تامین می‌شد که آن‌ها را بعد از خردایش و سایزبندی به یکی از شرکت‌های بازرگانی می‌فرستادیم تا از طریق بندر امام خمینی(ره) صادر شود. سایزبندی آن‌ها بر اساس سفارش مشتریان متغیر بود. با افزایش هزینه استهلاک تجهیزات و نوسانات قیمت سنگ‌آهن، تولید شن و ماسه را در اولویت قرار دادیم.

مدیرعامل شرکت ستاره طلایی نیک پی با اشاره به حضور چینیان در بازار سنگ‌آهن ایران، اذعان کرد: سنگ‌های هماتیتی در کارخانجات سیمان و سنگ‌های مگنتیتی برای تولید کنسانتره و دیگر محصولات پایین‌دست استفاده می‌شود. شرکت آندیا فولاد زنجان که هیات مدیره آن چینی هستند، یکی از شرکت‌هایی است که بخشی از سنگ‌آهن‌ تولید شده در استان زنجان را برای مصرف در واحد تولید شمش فولاد و کنسانتره‌سازی خود خریداری می‌کند.

اربطی در خصوص مشتریان خارجی سنگ‌آهن، توضیح داد: در چند سال اخیر، مشتری اصلی سنگ‌آهن‌ تولید داخلی کشور چین است و تقاضای این کشور برای خرید سنگ‌‌آهن ایران تا حدی زیاد است که برخی از تجار چینی، شرکتی در ایران با نامی که ذکر شده دایر کرده‌اند تا بتوانند سنگ‌آهن مورد نیاز خود راحت‌تر تهیه کنند.