8:11:13 - چهارشنبه 21 آگوست 2019
رهاسازی ۶۰ میلیون مترمکعب پساب به دریاچه اورمیه
رهاسازی ۶۰ میلیون مترمکعب پساب به دریاچه اورمیه ‌معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب شهری آزربایجان غربی از رهاسازی حدود ۶۰ میلیون مترمکعب پساب به دریاچه اورمیه خبرداد. ‌مقداد اسکندرپور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا‌ افزود: در حال حاضر حدود ۶۰ میلیون مترمکعب پساب از طریق تصفیه خانه های فاضلاب در […]

رهاسازی ۶۰ میلیون مترمکعب پساب به دریاچه اورمیه

‌معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب شهری آزربایجان غربی از رهاسازی حدود ۶۰ میلیون مترمکعب پساب به دریاچه اورمیه خبرداد.

‌مقداد اسکندرپور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا‌ افزود: در حال حاضر حدود ۶۰ میلیون مترمکعب پساب از طریق تصفیه خانه های فاضلاب در ۶ شهرستان آزربایجان غربی وارد دریاچه اورمیه می شود.

وی در ادامه افزود: شرکت آب و فاضلاب شهری آزربایجان غربی کار خود را در راستای کمک به احیا و تامین بخشی از آب دریاچه اورمیه بر اساس وظایفی که در سال ۹۴ از سوی ستاد احیای دریاچه اورمیه بر عهده این شرکت گذاشته شد، آغاز کرده است.

اسکندرپور تصریح کرد: بر این اساس مقرر شد تا سال ۱۴۰۰ حدود ۱۰۵ میلیون مترمکعب از پساب تصفیه شده به حوضه دریاچه ارومیه رهاسازی شود که به همین منظور، پساب تصفیه شده تصفیه خانه های فاضلاب ارومیه، بوکان، سلماس، میاندوآب، مهاباد، نقده و گلمان اورمیه، به دریاچه اورمیه رهاسازی می شود.

بر چسب ها: ,
منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH