7:10:53 - جمعه 23 آگوست 2019
فعالین ملی-مدنی اهر پس از آزادی حامد‌الله‌وردی‌پور به دیدار او رفتند
فعالین ملی-مدنی اهر عصر امروز پنجشنبه‌۳۱ مرداد ۱۳۹٨ به مناسبت آزادی حامد الله‌وردی پور زندانی سیاسی تورک از زندان تبریز در منزل شخصی وی حضور و با او دیدار کردند. حامد الله‌وردی پور از ۱۵ اردیبهشت امسال جهت اجرای حکم هفت ماه حبس تعزیری که به اتهام “ اجمتاع و تبانی علیه امنیت کشور “ […]

فعالین ملی-مدنی اهر عصر امروز پنجشنبه‌۳۱ مرداد ۱۳۹٨ به مناسبت آزادی حامد الله‌وردی پور زندانی سیاسی تورک از زندان تبریز در منزل شخصی وی حضور و با او دیدار کردند.

حامد الله‌وردی پور از ۱۵ اردیبهشت امسال جهت اجرای حکم هفت ماه حبس تعزیری که به اتهام “ اجمتاع و تبانی علیه امنیت کشور “ از طریق شرکت در تظاهرات سراسری آذربایجان علیه برنامه تلوزیونی نژادپرستانه “فیتیله” صادر و در دادگاه تجدید نظر تأیید شده بود دستگیر و به زندان اهر منتقل شد.

این فعال آذربایجانی چند هفته پس از دستگیری و در جهت تأکید به حقوق ملی تورکها و همچنین حمایت از اعتصاب غذای عباس لسانی فعال سرشناس تورک دست به اعتصاب غذای پنج روزه زد.

اعتصاب غذایی که با تهدید دادستان اهر مبنی بر توقف آن با مقاومت ایشان روبرو و نهایت موجب تبعید این فعال به بند سه گانه زندان تبریز شد.

حامد الله‌وردی‌پور متولد۱۳۶۲‌-سولدوز، دانش آموخته تورکولوژی و دانشجوی رشته حقوق دانشگاه آزادتبریز می‌باشد.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH