7:14:41 - جمعه 23 آگوست 2019
خبری از هلی‌کوپتر نیست / تصمیم جدی ایران برای نابودی آذربایجان
خبری از هلی‌کوپتر نیست / تصمیم جدی ایران برای نابودی آذربایجان پس از غارت منابع، خشکاندن دریاچه اورمیه و تقلیل بودجه آذربایجان جنوبی توسط ایران، نوبت درختان آذربایجان رسیده است. ایران ابتدا با قلع و قمع و قتل عام درختان آذربایجان جنوبی و اینبار با ایجاد آتش سوزی های عمدی و مانع تراشی در امدادرسانی، […]

خبری از هلی‌کوپتر نیست / تصمیم جدی ایران برای نابودی آذربایجان

پس از غارت منابع، خشکاندن دریاچه اورمیه و تقلیل بودجه آذربایجان جنوبی توسط ایران، نوبت درختان آذربایجان رسیده است. ایران ابتدا با قلع و قمع و قتل عام درختان آذربایجان جنوبی و اینبار با ایجاد آتش سوزی های عمدی و مانع تراشی در امدادرسانی، کمر به نابودی جنگل های آذربایجان جنوبی بسته است. در حالی که ۳ روز از آتش سوزی می گذرد، هیچ کمکی از حکومت مرکزی جهت اطفا حریق انجام نگرفته است و نیروهای محلی با امکانات کم به مقابله با آتش ادامه می دهند. حکومت مرکزی ایران علاوه بر عدم کمک رسانی، با بایکوت خبری آتش سوزی، مانع خبررسانی صحیح و واقعی از عمق فاجعه آتش سوزی شده است.

🔹 محمدباقر هنربر، مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی:
آتش سوزی جنگل های قره داغ مهار شده بود که به دلیل وزش شدید باد دوباره گسترش یافت.

🔹 علیرغم قول مساعد دستگاه های مسئول ایران (سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، وزارت دفاع و هلال احمر) برای کمک به اطفاء حریق جنگل های قره داغ با هلی کوپتر، تاکنون این نهادها برای امداد رسانی هیچ اقدامی نکرده اند.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH