9:26:28 - شنبه 24 آگوست 2019
مراسم گرامیداشت نوزدهمین سالگرد درگذشت ابوالفضل ائلچی بئی در استانبول برگزار شد .
مراسم گرامیداشت نوزدهمین سالگرد درگذشت ابوالفضل ائلچی بئی در استانبول برگزار شد . 🔹روز ۲۳ آگوست ۲۰۱۹ مصادف با یکم شهریور ۱۳۹۸، مراسم نوزدهمین سالگرد درگذشت رهبر بزرگ آزربایجان واحد، ابوالفضل ائلچی بئی در تالار عاکیف اَرسوی استانبول برگزار شد. 🔹به دعوت هیئت برگزار کنندگان این مراسم نمایندگانی از دنیای تورک حضور داشتند که از […]

مراسم گرامیداشت نوزدهمین سالگرد درگذشت ابوالفضل ائلچی بئی در استانبول برگزار شد .
🔹روز ۲۳ آگوست ۲۰۱۹ مصادف با یکم شهریور ۱۳۹۸، مراسم نوزدهمین سالگرد درگذشت رهبر بزرگ آزربایجان واحد، ابوالفضل ائلچی بئی در تالار عاکیف اَرسوی استانبول برگزار شد.
🔹به دعوت هیئت برگزار کنندگان این مراسم نمایندگانی از دنیای تورک حضور داشتند که از تشکیلات حرکت بیداری ملی آزربایجان جنوبی “گاموح” به نمایندگی از آزربایجان جنوبی نیز دعوت به عمل آمده بود که در این مراسم دکتر ائلیار ماکویی معاونت ارتباطات تشکیلات گاموح اقدام به ایراد سخنرانی نمود.
🔹دکتر ماکویی طی سخنرانی خود ضمن اشاره به ابعاد شخصیتی ائلچی بئی افزود “در مسیر اتحاد آزربایجان و دستیابی به آزربایجان واحد، که از استراتژی ها و ایده های ائلچی بئی بود، دست از تلاش و مبارزه بر نخواهیم کشید.


🔹دکتر ائلیار ماکویی در ادامه به این موضوع پرداختند که ائلچی بئی اولین کسی بود که از حقوق تورکان آزربایجان جنوبی سخن گفته است و زمانی که دولت ایران از ایشان دعوت کرد با صدایی رسا پاسخ داد : تا زمانی که حقوق ابتدایی و انسانی سی و پنج میلیون تورک آزربایجان جنوبی در ایران نقض میشود، نمیتوانم به ایران بروم
🔹دکتر ماکویی افزودند؛ ما تورکهای آزربایجان جنوبی به فرموده دکتر محمود علی چهره گانی رهبر حرکت ملی آزربایجان جنوبی هیچ وقت ائلچی بئی و اهدافش را فراموش نخواهیم کرد و در راه رسیدن به آزربایجان واحد دست از مبارزه نخواهیم برداشت. وی همچنین در ادامه به کمکهای تورکیه و حزب دولت باغچه لی، به ملتهای تورک در تمامی نقاط تورک نشین دنیا اشاره کرده فرمودند: با پشتیبانی یکدیگر اتحادیه تورک را بنا خواهیم کرد.
ویدئوی کامل سخنرانی دکتر ائلیار ماکویی

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH