19:37:06 - چهارشنبه 4 سپتامبر 2019
آمریکا مراکز فضایی ایران را تحریم کرد
آمریکا مراکز فضایی ایران را تحریم کرد وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه ۱۲ شهریور اعلام کرد که سازمان فضایی ایران، پژوهشگاه هوافضای ایران و مرکز تحقیقات هوافضای ایران به فهرست‌ تحریم‌های این کشور افزوده شده‌اند. سازمان فضایی ایران یک مرکز دولتی زیر نظر وزارت ارتباطات است. پژوهشگاه هوافضای ایران نیز یک مرکز دولتی وابسته به […]

آمریکا مراکز فضایی ایران را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه ۱۲ شهریور اعلام کرد که سازمان فضایی ایران، پژوهشگاه هوافضای ایران و مرکز تحقیقات هوافضای ایران به فهرست‌ تحریم‌های این کشور افزوده شده‌اند.

سازمان فضایی ایران یک مرکز دولتی زیر نظر وزارت ارتباطات است. پژوهشگاه هوافضای ایران نیز یک مرکز دولتی وابسته به وزارت علوم است و مرکز تحقیقات فضایی ایران در زیرمجموعه این پژوهشگاه قرار دارد.

🔹 وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرده است که تحریم این نهادها در راستای فشار برای توقف برنامه هسته‌ای ایران صورت گرفته است.

🔹 مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، در بیانیه‌ای با اشاره به اینکه نخستین بار است که سازمان فضایی ایران مشمول تحریم‌های آمریکا می‌شود، تاکید کرده است که واشینگتن به ایران اجازه نمی‌دهد از برنامه فضایی خود به عنوان پوشش «برنامه توسعه موشک‌های بالستیک» استفاده کند.

🔹 در بیانیه وزیر امورخارجه آمریکا به انفجار سکوی ماهواره‌بر ناهید هم اشاره شده و می‌گوید تلاش ایران برای پرتاب یک ماهواره‌بر به فضا، نشان‌دهنده یک «تهدید فوری» است

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH