17:11:12 - شنبه 7 سپتامبر 2019
رحیم غلامی شاعر و نویسنده تورک آذربایجان جنوبی در دادگاه تجدید نظر به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.
رحیم غلامی شاعر و نویسنده تورک آذربایجان جنوبی در دادگاه تجدید نظر به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. شعبه ۱ دادگاه تجدیدنظر دادگستری استان اردبیل رأی رحیم غلامی شاعر و نویسنده تورک آذربایجان جنوبی که به اتهام توهین به آقای خمینی در دادگاه بدوی به یکسال حبس تعزیری محکوم گردیده بود را عینا تأیید […]

رحیم غلامی شاعر و نویسنده تورک آذربایجان جنوبی در دادگاه تجدید نظر به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.


شعبه ۱ دادگاه تجدیدنظر دادگستری استان اردبیل رأی رحیم غلامی شاعر و نویسنده تورک آذربایجان جنوبی که به اتهام توهین به آقای خمینی در دادگاه بدوی به یکسال حبس تعزیری محکوم گردیده بود را عینا تأیید کرد.

در دادنامه صادره این دادگاه که امروز شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹٨ به این نویسنده و فعال مدنی آذربایجانی ابلاغ گردیده آورده شده:
« نظر به اینکه معترض در رابطه با اتهام توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران اعتراض مدلل و مستدلی که سبب خدشه‌دار شدن رأی معترض عنه گردد ارائه نکرده و با توجه به مدارک موجود در پرونده از جمله‌گزارش اداره اطلاعات استان اردبیل و متن پیاده شده سی‌دی سخنرانی متهم و نحوه دفاعیات وی که به طور ضمنی بر صحت اظهارات خود در سی‌دی را تأیید نموده… لذا دادگاه با استناد به بند الف ماده ۴۵۵ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۲ و با رد اعتراض معترض ، رأی معترض عنه را عینا تأیید می‌نماید . رأی صادره مستندا به ماده ۴۴۳ قانون آیین دادرسی کیفری قطعی است.
مستشاران شعبه ۱ دادگاه تجدید نظر-“بلال مظفری” ،” مرحمت شهباززاده”»

دادگاه تجدید نظر آقای غلامی سه‌شنبه پنجم همین ماه برگزار شده بود.

رحیم غلامی در تاریخ ۱۳ اسفندماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۲۳ اسفندماه در شعبه ویژه بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل به ریاست قاضی نونهال، تحت عناوین “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به رهبری” تفهیم اتهام گردید.
وی نهایتاً مورخ ۸ اردیبهشت‌ماه پس از حدود دو ماه با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اردبیل آزاد شد.

در دادگاه بدوی که روز ۱۳ خرداد امسال برگزار شد؛ آقای غلامی با ارائه دفاعیاتی، اتهامات مطرح شده را پرونده سازی اداره اطلاعات خوانده و نهایتا از اتهام “عضویت در تشکیلات گاماج” تبرئه و از اتهام “توهین به رهبری” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

رحیم غلامی ساکن اردبیل و از فعالان مدنی با سابقه این شهر است که به جهت فعالیتهایش بارها دستگیر و زندانی شده است.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH