12:26:24 - یکشنبه 8 سپتامبر 2019
معامله طلای کاغذی در بازار طلای تبریز
معامله طلای کاغذی در بازار طلای تبریز در پی راه‌اندازی بورس غیر واقعی طلا توسط تعدادی از طلافروشان در بازار طلای تبریز که اقدام به خرید و فروش کاغذی طلا میکردند، توسط اطلاعات سپاه دستگیر شدند. خبرها حاکی از آن است که این گروه با معامله کاغذی طلا بیش از 5 تن طلای غیرواقعی را […]

معامله طلای کاغذی در بازار طلای تبریز

در پی راه‌اندازی بورس غیر واقعی طلا توسط تعدادی از طلافروشان در بازار طلای تبریز که اقدام به خرید و فروش کاغذی طلا میکردند، توسط اطلاعات سپاه دستگیر شدند. خبرها حاکی از آن است که این گروه با معامله کاغذی طلا بیش از 5 تن طلای غیرواقعی را در بین خودشان معامله کرده اند.

شایان ذکر است که این افراد با خرید و فروش کاغذی و فردایی طلا ضمن ایجاد حباب کاذب در قیمت واقعی طلا، ایجاد نابسامانی در بازار و کسب سودهای بی‌حساب و موجب تعطیلی اکثر کارگاه‌های تولیدی طلا و بیکار شدن تعداد زیادی از کارگران این صنف در استان شده و زمینه را برای واردات منسوجات آماده طلای خارجی به داخل کشور آماده کردند.

در این راستا تعداد 10 نفر از افراد فعال در این زمینه، به اتهام اخلال در نظام اقتصادی از طریق دستکاری و تأثیرگذاری در نرخ طلا با انجام معاملات فردایی و کاغذی طلا شناسایی، دستگیر و تحویل مقام قضایی و با صدور قرار قانونی روانه زندان شدند.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH