7:22:36 - یکشنبه 15 سپتامبر 2019
آقایان ما احمق نیستیم، شما چطور؟!
🔹 آقایان ما احمق نیستیم، شما چطور؟! در روزهای اخیر خبر فروش قطعه زمینی پشت بازار قدیمی اورمیه به یک فرد عراقی (بخوانید از اکراد اقلیمک حامی تروریستان) به سرعت در فضای مجازی باز نشر گردیده، بطوریکه در صدر اخبار مربوط به آذربایجان قرار گرفته است. ظاهر ماجرا از جذب یک سرمایه‌گذار جهت سرمایه‌گذاری در […]

🔹 آقایان ما احمق نیستیم، شما چطور؟!

در روزهای اخیر خبر فروش قطعه زمینی پشت بازار قدیمی اورمیه به یک فرد عراقی (بخوانید از اکراد اقلیمک حامی تروریستان) به سرعت در فضای مجازی باز نشر گردیده، بطوریکه در صدر اخبار مربوط به آذربایجان قرار گرفته است.

ظاهر ماجرا از جذب یک سرمایه‌گذار جهت سرمایه‌گذاری در این زمین باارزش با هدف ایجاد اشتغال، ایجاد رونق اقتصادی در شهر و ساخت بنای عظیم با معماری مدرن و پیشرفته حکایت دارد که منطقا هیچ عقل سلیمی مخالف آن نیست، اما در پس این واگذاری با بررسی‌های بیشتر مشخص می‌گردد این فرد از اکراد اقلیمک عراق و وابستگان خانواده بارزانی بوده و از هواداران سینه چاک عبدالله اوجالان و پ.ک.ک می‌باشد.

آنچه در این میان اذهان را بیشتر به خود جلب می‌نماید، افزایش چنین تحرکاتی در آذربایجان‌غربی از زمان در دست گرفتن سکان استانداری توسط آقای شهریاری می‌باشد، بطوریکه نامبرده به کرات با سخنان و اقدامات نسنجیده خود، به نوعی اغراض نامبارک خویش را در این استان به نمایش گذارده است.

با در کنار هم قرار دادن پازل‌های مختلف چون سفر حسن روحانی به خوی بجای اورمیه، مطرح گشتن طرح تشکیل استان آذربایجان‌مرزی، قلع و قمع رسانه‌های هویت‌طلب استانی، تلاش جهت تضعیف تیم‌های ورزشی آذربایجان، زیر سوال بردن نسل‌کشی مردم این خطه در واقعه وحشیانه جیلولوق و بسیاری موارو دیگر توسط استاندار تحمیلی و حامی تروریسم کردی به اجرای خزنده یک نقشه شوم و بعبارتی اجرای نقشه راه از پیش طراحی شده برضد مردم تورک و تغییر ترکیب جمعیتی به نفع اکراد میهمان در استان آزربایجان‌غربی پی می‌بریم. نقشه‌ای که قطعا با چراغ سبز مسئولین رده بالای دولتی در سطح کشور و توسط مسئولین استانی در حال اجراء می‌باشد.

اما در این میان اظهارات مضحک شهردار اورمیه در مورد عرق این کرد عراقی به اورمیه و اینکه در صورتیکه مردم مخالف این پروژه باشند، جلوی آنرا خواهد گرفت به خیال خویش حماقت مردم ولی در اصل حماقت خویش را بیشتر به رخ می‌کشد.
آقای حضرت‌پور من نمی‌دانم مردم اورمیه با چه زبانی باید مخالفت خود را با این طرح بیان دارند تا شما بیش از این بر حماقتتان اصرار ننمایید؟

آقای شهردار اولا در زمان خرید آن زمینها از مردم بیچاره با نازلترین قیمتها، بحثی از اجرای پروژه عظیم و واگذاری آن زمین وسیع به یک کرد عراقی حامی تروریستان مطرح نبوده‌است که امروز بر چنین امری اصرار می‌ورزید.

دوما در صورت قصد اجرای یک پروژه در این زمین البته با مصوبه شورای شهر شما موظف بودید این موضوع را در انظار عمومی مطرح نمایید تا ابتدا سرمایه‌گذاران بومی اقدام به شرکت در مزایده خرید زمین به شرط اجرای پروژه مذکور با تامین منافع شهر و مردمان آن نمایند.

سوما در صورت عدم تمایل سرمایه‌گذار مشخص، شما باید این پروژه را به مشارکت عمومی می‌گذاردید تا مردم با آورده‌های خویش اقدام به خرید سهم از آن پروژه می‌نمودند تا اگر سودی نیز در آن بود عاید مردم گردیده و از طرفی نقدینگی سرگردان در دست مردم بسوی آبادانی شهر اورمیه و ایجاد رونق اقتصادی در این شهر هدایت گردد.

در عجبم احیانا شما بعنوان شهردار اورمیه این موارد و حتی پیشنهادهای بهتر از آن به مغز مبارکتان خطور ننموده است؟ و یا دور از حضور مردم، آنان را احمق فرض نموده اید؟ و یا فرضیه سومی هم وجود دارد و آن اینکه منافع این واگذاری برای حضرتعالی و برادرزاده بزرگوارتان و حاج نادر قاضی‌پور به واسطه داماد گرامی‌شان در شهرداری (نگارنده تا این قضیه قاضی‌پور را فردی نسبتا صادق برای اورمیه می‌پنداشت) و دیگر موافقان اجرای آن به حدی چرب و پرسود می‌باشد که بر اجرای این پروژه چنین اصرار می‌ورزید.
حساب استاندار و اطرافیان آن که مشخص است، چرا که بغیر از منافع شخصی به دنبال اهداف نامبارک بسیار بزرگتری می‌باشند.

اما در این میان سکوت و عدم دخالت نیروهای امنیتی و اطلاعاتی بسیار معنادار می‌باشد. وزارت اطلاعاتی که شرکت شهروند اورمیه‌ای، کاظم صفابخش و گرفتن نماد بوزقورد توسط ایشان را بر علیه امنیت ملی تشخیص داده و شرایط صدور حکم ۱۳ سال حبس را بر این جوان فراهم می‌نماید، حال به چه علت در این مورد حساس و امنیتی سکوت اختیار نموده و هیچ اقدامی نمی‌نماید؟
این وزارتخانه که کوچکترین حرکات هویت‌طلبانه را برنمی‌تابد، آیا واگذاری این زمین به یک فرد خارجی آنهم یک کرد عراقی مورد حمایت بارزانی و هوادار اوجالان و از تامین‌کنندگان مالی پ.ک.ک و پژاک را بر علیه امنیت ملی تشخیص نمی‌دهد؟
براستی دیگر مردم این خطه از سیاست‌های یک بام و دو هوای وزارت اطلاعات به نفع اکراد و تفکرات ایرانشهری و بر علیه ترکان و فشار حداکثری بر خود خسته شده‌اند.

سخن را کوتاه می نمایم غرض از این نوشته آن بود که بگویم ، آقایان ما احمق نیستیم شما چطور؟

✍️ آراز ماراغالی

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH