20:10:08 - سه شنبه 17 سپتامبر 2019
رحیم غلامی شاعر و نویسنده تورک جهت اجرای حکم حبس راهی زندان اردبیل شد.
رحیم غلامی شاعر و نویسنده تورک جهت اجرای حکم حبس راهی زندان اردبیل شد. رحیم غلامی شاعر و نویسنده تورک آذربایجانی که پیشتر به اتهام توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران توسط شعبه اول دادگاه انقلاب اردبیل به ریاست قاضی خدادادی به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود امروز به مورخه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ […]

رحیم غلامی شاعر و نویسنده تورک جهت اجرای حکم حبس راهی زندان اردبیل شد.

رحیم غلامی شاعر و نویسنده تورک آذربایجانی که پیشتر به اتهام توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران توسط شعبه اول دادگاه انقلاب اردبیل به ریاست قاضی خدادادی به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود امروز به مورخه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ پس از مراجعه به اجرای احکام اردبیل بازداشت و جهت اجرای حکم روانه زندان اردبیل گردید.

رحیم غلامی ساکن اردبیل و از فعالان مدنی با سابقه این شهر است که به جهت فعالیتهایش بارها دستگیر و زندانی شده است.

در زمان بازداشت این فعال فایل یکی از پروژه های تحقیقاتی وی که در قالب لغتنامه بوده و بیش از ۱۰ سال تلاش بی وقفه ایشان را در پی داشته توسط مامورین امنیتی ضبط گردیده بود.

🔹 جامعه قلم آذربایجان بازداشت و حکم صادره علیه آقای غلامی را مرتبط با این اثر دانسته و عمیقا نگران سرانجام این اثر ارزشمندی هستند که سالها روی آن زحمات و تحقیقات فراوانی صورت گرفته است.

لازم به ذکر است؛ کتاب‌های “فولکلوروموزدان بیر یارپاق” و “فولکلور ناغیل لاری” طی سال‌های ۹۳ و ۹۶ توسط انتشارات “یایلیق” از رحیم غلامی به چاپ رسیده‌اند.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH