10:09:57 - یکشنبه 3 نوامبر 2019
دادگاه تجدید نظر؛ اولدوز قاسمی، امیر ستاری و جواد احمدی یئکانلی تبرئه شدند
دادگاه تجدید نظر؛ اولدوز قاسمی، امیر ستاری و جواد احمدی یئکانلی تبرئه شدند شعبه ۱ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی به مستشاری ” حسین حقی ” و ” روح‌اله محبوبی ” امروز شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹٨ با صدور حکمی اولدوز قاسمی، امیر ستاری رئوف و جواد احمدی یئکانلی سه فعال حقوق تورک را که در […]

دادگاه تجدید نظر؛ اولدوز قاسمی، امیر ستاری و جواد احمدی یئکانلی تبرئه شدند

شعبه ۱ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی به مستشاری ” حسین حقی ” و ” روح‌اله محبوبی ” امروز شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹٨ با صدور حکمی اولدوز قاسمی، امیر ستاری رئوف و جواد احمدی یئکانلی سه فعال حقوق تورک را که در دوازدهمین سالگرد مراسم شهدای سولدوز مرتبط با قیام سراسری آذربایجان دستگیر شده بود را از اتهامات مطروحه تبرئه کرد.

این سه فعال آذربایجانی در فروردین ماه سال جاری توسط دادگاه کیفری دو سولدوز از اتهامات مطروحه تبرئه و در پی اعتراض معاون دادستان اورمیه مرکز استان آذربایجان غربی با دریافت ابلاغیه ای به این دادگاه احضار شده بودند.

این دادگاه در پی اعتراض معاون دادستان نسبت به تبرئه این افراد در دادگاه بدوی برگزار گردیده بود که نهایتا دادگاه تجدید نظر نیز حکم دادگاه بدوی را عینا تائید و به فعالین دستگیر شده ابلاغ کرد.

در حکم دادگاه تجدید نظر آورده شده:
«دلایل و مستندات موجهی که به اساس رسیدگی و اصدار رأی خدشه وارد نماید نیست».

لازم به ذکر است؛
روز چهارشنبه ۱۷ مهرماه ۹۸، جلسه دادگاه تجدید نظر اولدوز قاسمی، امیر ستاری رئوف و جواد احمدی یئکانلی در شعبه اول دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی برگزار شده بود.

همچنین امیر ستاری رئوف، زندانی سیاسی زندان تبریز به جلسه دادگاه منتقل نشده و قاضی پرونده روح‌اله محبوبی از پذیرش لایحه دفاعی دو فعال دیگر به دلیل نگارش با زبان تورکی امتناع کرده بود.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH