19:42:33 - دوشنبه 11 نوامبر 2019
برگزاری مراسم گرامیداشت شهدای آذربایجان جنوبی به مناسبت سالگرد شهادت مهندس غلامرضا امانی توسط تشکیلات گاموح
برگزاری مراسم گرامیداشت شهدای آذربایجان جنوبی به مناسبت سالگرد شهادت مهندس غلامرضا امانی توسط تشکیلات گاموح درست است که شهید مهندس غلامرضا امانی و دیگر شهیدانمان در بین ما نیستند ولی امروز ما را در یک محفل و مراسم گرد هم آوردند. مراسم گرامیداشت شهدای آذربایجان جنوبی به مناسبت سالگرد شهادت مهندس غلامرضا امانی در […]

برگزاری مراسم گرامیداشت شهدای آذربایجان جنوبی به مناسبت سالگرد شهادت مهندس غلامرضا امانی توسط تشکیلات گاموح

درست است که شهید مهندس غلامرضا امانی و دیگر شهیدانمان در بین ما نیستند ولی امروز ما را در یک محفل و مراسم گرد هم آوردند.

مراسم گرامیداشت شهدای آذربایجان جنوبی به مناسبت سالگرد شهادت مهندس غلامرضا امانی در استانبول با شرکت اعضای شورای مرکزی تشکیلات گاموح(گونئی آذربایجان میللی اویانیش حرکاتی) و مهمانانی از ترکیه، آذربایجان شمالی و با حضور دبیران کلیه انجمنهای جهان تورک با اجرای آقای بولوت علمدار برگزار گردید.

در این مراسم ابتدا رهبر انجمن اولکو اوجاقلاری منطقه بایرام پاشای استانبول آقای شاهین سربست و همچنین رهبر منطقه ۴ اولکو اوجاقلاریِ استانبول، آقای جم ساکاریا به ایراد سخنرانی پرداختند.

در ادامه آقای دکتر ائلیار ماکویی معاون ارتباطات رهبری گاموح با حضور در جایگاه با بزرگداشت یاد رهبر ملی جهان تورک آتاتورک، شهدای آذربایجان جنوبی و رساندن سلام تورکهای آذربایجان جنوبی به حاضرین در مراسم به سخنرانی در مورد تاریخچه حرکت ملی آذربایجان جنوبی، شهدای حرکت ملی، بحث تروریسم در آذربایجان جنوبی، اهمیت طرفداران تراختور آذربایجان به جای خود تیم، حمایت تورکهای آذربایجان جنوبی از عملیات چشمه صلح ارتش تورک در شمال شرق سوریه و نزدیک شدن ارتباطات دولت و مردم تورکیه با آذربایجان جنوبی پرداختند.

همچنین رهبر حرکت ملی آذربایجان جنوبی آقای دکتر محمود علی چهرگانی در یک پیام ویدئویی با اشاره مختصر به بیداری بیش از پیش ملت تورک آذربایجان جنوبی، خواهان حمایت ترکیه و دیگر کشورهای مستقل تورک از حرکت ملی آذربایجان جنوبی شده و در پایان از حمایتهای فعلی ترکیه، رهبر حرکت ملی ترکیه آقای دولت باحچه لی، رهبر اولکو اوجاقلاری ترکیه آقای سینان آتش و رهبر اولکو اوجاقلاری استانبول آقای کاظیم اردی آکتونج تشکر و قدردانی نمودند.

در ادامه مراسم آقای آغری قاراداغلی عضو شورای مرکزی گاموح با اشاره به نقش مهم رهبری دکتر محمودعلی چهرگانی و شهید مهندس امانی در حرکت ملی آذربایجان جنوبی، به بررسی اهمیت استراتژیکی آذربایجان جنوبی به عنوان پل طلایی جهان تورک پرداخت و خواستار حمایت کلیه فعالین جهان تورک و در راس آن ترکیه از آذربایجان جنوبی شدند.

در قسمت دیگر مراسم، آقای عاقیل صمدبَی لی داماد آقای ابولفضل ائلچی بَی رئیس جمهور فقید آذربایجان شمالی به ایراد سخنرانی پرداخته و به اهمیت استقلال آذربایجان جنوبی در راه تشکیل آذربایجان واحد و اتحادیه کشورهای تورک اشاره کردند.

در اثنای این مراسم، هنرمند مشهور آذربایجان جنوبی آقای یانار سؤنمز در دو مرحله، به اجرای قطعه های ملی و موسیقی آذربایجانی پرداختند که مورد تشویق حاضرین در سالن قرار گرفتند.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH