9:13:19 - شنبه 30 نوامبر 2019
راهمان را به تنهایی خواهیم پیمود ⁦✍️⁩ آیدین زنجانی
در طول سال های گذشته عده ای با سیاست های مغرضانه خود، اذهان عمومی را پذیرای این باور غلط کرده بودند که حرکت ملی آزربایجان، جریان نژادپرستی است که صرفا به دنبال دعوا بین تورک و فارس می باشد، اما اینکه در اعتراضات مسالمت آمیز نسبت به گران شدن بنزین، همانطور که حرکت ملی آزربایجان […]

در طول سال های گذشته عده ای با سیاست های مغرضانه خود، اذهان عمومی را پذیرای این باور غلط کرده بودند که حرکت ملی آزربایجان، جریان نژادپرستی است که صرفا به دنبال دعوا بین تورک و فارس می باشد، اما اینکه در اعتراضات مسالمت آمیز نسبت به گران شدن بنزین، همانطور که حرکت ملی آزربایجان جنوبی اعلام کرده بود که به طور جداگانه و مقتدرانه وارد میدان خواهد شد و اجازه نخواهد داد که جریانات اپوزیسیون مرکزگرا کنترل عمل را در شهر های آزربایجان در دست بگیرند، اقدام مثبتی بود که موجب بروز بعد دیگری از سیمای آزادی خواهانه حرکت ملی آزربایجان جنوبی گردید و ثابت کرد که دغدغه های معیشتی و رفاه اقتصادی نیز بخشی از خواسته های حرکت ملی آزربایجان جنوبی است و حتی حاضر است شهدایی را برای نیل به آرمان مقدس خویش نثار کند.

اما در این میان باز هم مثل همیشه جریانات اپوزیسیون فاشیستی مرکزگرا، سعی در به نام و به کام خود کردن اعتراضات در آزربایجان جنوبی را داشتند که با هوشیاری ملت تورک آزربایجان جنوبی خواسته‌های شوم‌شان نقش بر آب شد.

چون دیگر آزربایجانی‌ها میدانند که فاشیسم فارس چه از نوع حکومتی و چه از نوع برانداز، شمشیر را از رو جهت محو کردن ملت تورک آزربایجان جنوبی بسته است و در این راه از هیچ کاری دریغ نمی‌کند.

نمونه‌هایی از این عداوت‌ها، تهدید علنی ملت تورک آزربایجان توسط عوامل اپوزوسیون فاشیست ایران می‌باشد که بی‌شرمانه و با غرور تمام از قتل عام ارتش متجاوز پهلوی در ساقط کردن حکومت ملی آزربایجان در سال ۱۳۲۵ یاد می‌کند. همچنین در موردی دیگر شخصیتی مرتجع و شوونیست ایرانی که با دلسوزی و اشک‌های تمساحش جغرافیای کنونی موسوم به ایران را به یوگسلاوی سابق تشبیه می‌کند و نتیجه‌گیری می‌کند که ما در حال حرکت به سوی تجربه تلخ یوگسلاوی سابق هستیم.

امثال اینان فارغ از هر طیف و نگرشی، افرادی هستند که نمی‌خواهند نگاهی هر چند گذرا به تاریخ معاصر برادران هم خونشان در افغانستان داشته باشند؛ زیرا ظرفیت رویارویی با حقایق را ندارند.

از آن جایی که حتی در افغانستان هم محمد ظاهرخان نتوانست حکومت پادشاهی را بازگرداند، برخی در جغرافیایی موسوم به ایران در آرزوی تشکیل حکومت پادشاهی هستند و می خواهند سیاست‌های فاشیستی خود را (که تاریخ نیز شاهد است که سیاست های فاشیستی ارمغان تاج و عمامه بوده است) ادامه دهند و به زعم خودشان تمامیت ارضی ایران را حفظ کنند! آری، این است ایران و ایرانیت.

اینان با باور بر اصل غلط «هر چیزی مجاز است» توانسته‌اند این چنین گستاخ باشند و ما نیز با باور نکردن بر اصل بدیهی «هر چیزی امکان پذیر است» در چنگال استعمار و شوونیسم فارس گرفتار شده ایم.

بیایید برای یک بار برای همیشه خودمان را باور کنیم، مطمئنا هیچ‌گاه پشیمان نخواهیم شد. این مبارزه خیلی از مسائل را حل خواهد کرد.

اینکه فرمانروایی توتالیتر، توطئه‌اش را روی جمعیت “یکنواخت هوادارانش” با این فرض اعمال می کند که توطئه ای از سوی همه جهان علیه کشور توتالیتر ایران در جریان است (اصل توطئه علیه توطئه که تمامی توتالیر ها از این اصل استفاده می‌کنند) و این بار نیز به بهانه حمایت از تصمیم “شورای هماهنگی سران سه قوا” (که رد پایی در قانون اساسی سراسر تبعیض و با برابری ایران ندارد) در گران کردن بنزین، تمامی معترضان را آشوب‌گر می‌نامد.

و یا روباه بنفشی که با خنده های گستاخانه خود دروغی را به روشنی آفتاب تابان می گوید مبنی بر اینکه “خودش هم از زمان و میزان افزایش نرخ بنزین خبر نداشته است”.

ما راهمان از اینان جداست. پس بیایید یکپارچه و متحد راهمان را که مختص خودمان است را برویم، راهی که منتهی به سعادت و استقلال و آتیه‌ای روشن می‌شود.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH