خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
19/12/05 07:29
شناسه خبر : 7386

معاون ابوبکر البغدادی در کرکوک دستگیر شد

معاون ابوبکر البغدادی در کرکوک دستگیر شد آناتولی: معاون ابوبکر البغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش با اسم رمز «ابو خلدون» طی عملیات نیروهای امنیتی عراق در استان کرکوک دستگیر شد. ارتش عراق با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که معاون ابوبکر البغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش با اسم رمز «ابو خلدون» طی عملیاتی در شهرک حویجه […] ...

معاون ابوبکر البغدادی در کرکوک دستگیر شد
آناتولی: معاون ابوبکر البغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش با اسم رمز «ابو خلدون» طی عملیات نیروهای امنیتی عراق در استان کرکوک دستگیر شد.

ارتش عراق با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که معاون ابوبکر البغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش با اسم رمز «ابو خلدون» طی عملیاتی در شهرک حویجه از توابع استان کرکوک دستگیر شده است.

در این بیانیه آمده است که ابوخلدون یک شناسنامه جعلی به اسم «شعلان عبيد» به همراه داشت و علاوه بر دستیاری البغدادی، «فرمانده نظامی» گروه تروریستی داعش در استان صلاح‌الدین بوده است.

گفتنی است ابوبکر البغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش طی عملیاتی در ماه اکتبر سال جاری در شمال ادلب سوریه کشته شد.

گروه تروریستی داعش در سال 2014 یک‌سوم خاک عراق از جمله موصل را تصرف کرد، اما نیروهای این کشور با پشتیبانی ائتلاف بین المللی توانستند در دسامبر 2017 این مناطق را از دست گروه مذکور آزاد کنند.

با این وجود، سلول های خفته داعش هنوز در برخی مناطق عراق از جمله کرکوک، دیاله، صلاح الدین، موصل و الانبار حضور دارند.