9:58:14 - یکشنبه 10 مه 2020
کاهش شدید صادرات نفت ایران
شرکت اطلاعات انرژی و ردیابی نفتکش‌ها، کپلر، بر اساس اطلاعات اولیه گزارش داده است که میزان صادرات روزانه نفت ایران در ماه گذشته، آوریل، به ۷۰ هزار بشکه در روز رسیده است. این شرکت پیشتر گفته بود ایران در ماه آوریل ۳.۵ میلیون بشکه (روزانه ۱۱۷ هزار بشکه) نفت بارگیری کرده و احتمالاً راهی سوریه […]

شرکت اطلاعات انرژی و ردیابی نفتکش‌ها، کپلر، بر اساس اطلاعات اولیه گزارش داده است که میزان صادرات روزانه نفت ایران در ماه گذشته، آوریل، به ۷۰ هزار بشکه در روز رسیده است.

این شرکت پیشتر گفته بود ایران در ماه آوریل ۳.۵ میلیون بشکه (روزانه ۱۱۷ هزار بشکه) نفت بارگیری کرده و احتمالاً راهی سوریه می‌شود. گزارش جدید نیز می‌گوید در حال ارزیابی اطلاعات تکمیلی دربارهٔ نفتکش‌های ایرانی است که سیستم سیگنال‌دهی خود را خاموش کرده و از دید رادارها پنهان هستند و احتمالاً میزان بارگیری نفت ایران بیشتر از آن چیزی باشد که اطلاعات اولیه نشان می‌دهد.

چین و سوریه تنها مشتریان نفتی ایران هستند. آمارهای رسمی گمرک چین نشان می‌دهد که این کشور در ماه‌های ژانویه و فوریه به‌طور متوسط روزانه ۸۱ هزار بشکه و در ماه مارس ۶۲ هزار بشکه نفت واردات نفت از ایران داشته است.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH