8:24:15 - شنبه 16 مه 2020
گفت‌و‌گوی تلفنی ترامپ و الکاظمی
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ در تماسی تلفنی با مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر جدید عراق از آمادگی خود برای کمک اقتصادی به عراق خبر داد و گفت که این کشور نقش مهمی در ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی دارد. بخش رسانه‌ای دفتر نخست‌وزیر عراق اعلام کرد که الکاظمی تماسی تلفنی از […]

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ در تماسی تلفنی با مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر جدید عراق از آمادگی خود برای کمک اقتصادی به عراق خبر داد و گفت که این کشور نقش مهمی در ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی دارد.

بخش رسانه‌ای دفتر نخست‌وزیر عراق اعلام کرد که الکاظمی تماسی تلفنی از دونالد ترامپ دریافت کرده و رئیس‌جمهوری آمریکا به الکاظمی بابت انتخابش به عنوان نخست‌وزیر عراق تبریک گفت.

مصطفی الکاظمی هم از ترامپ تشکر کرده و تاکید کرد عراق خواهان برقراری رابطه بهتری با آمریکاست.

براساس بیانیه‌ای که دفتر نخست‌وزیر عراق منتشر کرده؛ ترامپ تاکید کرد که عراق کشوری قدرتمند، مهم و دارای نقشی مرکزی در ایجاد ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی است.

ترامپ بر ضرورت تقویت روابط دو کشور تاکید و اعلام کرد: کشورش آماده است در راستای منافع دو کشور، کمک‌های اقتصادی ضروری در اختیار بغداد قرار دهد.

دو طرف توافق کردند همکاری‌های خود در زمینه مبارزه با کرونا را گسترش داده و تلاش‌ها برای سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی را بیشتر کنند.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH