8:48:50 - شنبه 16 مه 2020
هدف قرار گرفتن ناو کنارک شکست خردکننده برای ایران
روزنامه فرانسوی لوموند هدف قرار گرفتن ناو کنارک با موشکهای ناو جماران را یک شکست خرد کننده دانست و نوشت: «هدف گرفتن “کنارک” از سوی یک ناو دیگر نیروی دریایی ایران که به کشته شدن ۱۹نفر و مجروح شدن ۱۵نفر دیگر منجر شد، در شرایطی روی می‌دهد که تهران طی ماههای اخیر کراراً تقویت توان […]

روزنامه فرانسوی لوموند هدف قرار گرفتن ناو کنارک با موشکهای ناو جماران را یک شکست خرد کننده دانست و نوشت: «هدف گرفتن “کنارک” از سوی یک ناو دیگر نیروی دریایی ایران که به کشته شدن ۱۹نفر و مجروح شدن ۱۵نفر دیگر منجر شد، در شرایطی روی می‌دهد که تهران طی ماههای اخیر کراراً تقویت توان تولید تجهیزات نظامی خود را به نمایش می‌گذاشته است.

سانحه روز یکشنبه یک شکست خرد کننده محسوب می‌شود. به‌خصوص که عامل آن ناو “جماران” بوده که سمبل تلاش‌های ایران جهت تقویت ظرفیت‌های نظامی دریایی به‌شمار می‌رود. “جماران” مجهز به موشک‌های ضد کشتی “نور” در سال ۲۰۱۰ با حضور شخص خامنه‌ای به آب انداخته شده بود».

لوموند افزود: «رفتار مقامات ایران پس از نابودی بوئینگ اوکرائینی که مسافران آن اکثراً ایرانی یا ایرانی تبار بودند، به‌شدت به اعتبار ایران صدمه زده بود. سپاه پاسداران، ابتدا حقیقت را لاپوشانی کردند، اما بعد ناگزیر به اعتراف شدند. چند هفته بعد، ابعاد اپیدمی کرونا در ایران به نوبه خود از مردم پنهان نگاه داشته شد، در حالی‌که ایران به‌زودی به کانون اصلی انتشار ویروس در منطقه تبدیل می‌شد. ایران که شتابان از بحرانی به بحران دیگر در می‌غلطد، هم‌چنان هدف سیاست “فشار حداکثر” دولت ترامپ قرار دارد که تحریم‌های یکجانبه آن اقتصاد ایران را در تنگنای سخت قرار داده است».

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH