8:56:44 - شنبه 16 مه 2020
مجلس ایران سفر، مراوده و مسابقه ایرانیان با اتباع اسرائیلی را غیرقانونی کرد/تصویب نهائی این طرح می‌تواند منجر به محرومیت ورزش ایران شود!
نمایندگان مجلس در ایران با تصویب دو فوریت طرحی، سفر اتباع ایرانی و مراوده ایرانیان با شهروندان اسرائیل را جرم تلقی و برگزاری هر گونه مسابقه یا رقابت ورزشی اعم از رسمی یا تدارکاتی میان ورزشکاران و تیم‌های ورزشی ایران با حریفان اسرائیلی را ممنوع کرد. مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی […]

نمایندگان مجلس در ایران با تصویب دو فوریت طرحی، سفر اتباع ایرانی و مراوده ایرانیان با شهروندان اسرائیل را جرم تلقی و برگزاری هر گونه مسابقه یا رقابت ورزشی اعم از رسمی یا تدارکاتی میان ورزشکاران و تیم‌های ورزشی ایران با حریفان اسرائیلی را ممنوع کرد.

مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران گفته بود: “مجلس دهم که برای خدمت به ایران تلاش کرده با تصویب این طرح می‌تواند برگ زرینی را در صفحه خدمت خود اضافه کند”.

همچنین محمد عزیزی، عضو هیات‌ رئیسه فراکسیون ورزش مجلس گفت: حالا در این میان، ورزش ایران تعلیق شود، چه ایرادی دارد؟ من اعتقادم این است که تعلیق شویم.

اگر مشخص شود که ایران به دلایل سیاسی حاضر به مسابقه دادن با ورزشکاران اسرائیل نیست، این مساله می‌تواند به محرومیت کل ورزش ایران و حذف از رقابت‌های مهم جهانی مانند المپیک و جام جهانی منجر شود.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH