8:57:53 - شنبه 16 مه 2020
در صورت لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران؛ آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران اقدام خواهد کرد.
نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، اعلام کرد که اگر تحریم‌های تسلیحاتی ایران بعد از اکتبر ۲۰۲۰ تمدید نشود، آمریکا برای بازگرداندن تمامی تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران اقدام خواهد کرد. به گزارش رویترز، برایان هوک، نماینده ویژه امور ایران در وزارت خارجه آمریکا طی یادداشتی در روزنامه وال استریت ژورنال نوشت که […]

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، اعلام کرد که اگر تحریم‌های تسلیحاتی ایران بعد از اکتبر ۲۰۲۰ تمدید نشود، آمریکا برای بازگرداندن تمامی تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران اقدام خواهد کرد.

به گزارش رویترز، برایان هوک، نماینده ویژه امور ایران در وزارت خارجه آمریکا طی یادداشتی در روزنامه وال استریت ژورنال نوشت که واشنگتن «در هر صورت»، تضمین می‌کند که تحریم‌های تسلیحاتی ایران بر جای خود باقی بماند.
او در ادامه نوشت که ایالات متحده پیش‌نویس یک قطعنامه‌ شورای امنیت را تهیه کرده و «با دیپلماسی پیش می رود و جلب حمایت می‌کند.» همچنین آمریکا بریتانیا، فرانسه و آلمان را از برنامه خود آگاه کرده است.

برایان هوک نوشت که اگر دیپلماسی آمریکا با وتو به نتیجه نرسد، ایالات متحده حق تمدید تحریم‌های تسلیحاتی «از طریق روش‌های دیگر» را همچنان حفظ می کند.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH