11:16:50 - شنبه 23 مه 2020
نماینده مجلس ایران: امروز شرایط افراطی‌تر از اول انقلاب است.
خبر آنلاین – فریدون احمدی، نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس ایران در نشست علنی روز گذشته با انتقاد از پرونده‌سازی‌های گسترده گفت؛ امروز شرایط افراطی‌تر از اول انقلاب است، اقتصاد ویران شده، خرابه‌ای درست کرده‌ایم که داروی آن کشتن صدها سلطان هم نیست. مشروح سخنان فریدون احمدی، نماینده مردم زنجان: ایها الناس شهوت […]

خبر آنلاین – فریدون احمدی، نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس ایران در نشست علنی روز گذشته با انتقاد از پرونده‌سازی‌های گسترده گفت؛ امروز شرایط افراطی‌تر از اول انقلاب است، اقتصاد ویران شده، خرابه‌ای درست کرده‌ایم که داروی آن کشتن صدها سلطان هم نیست.

مشروح سخنان فریدون احمدی، نماینده مردم زنجان:

ایها الناس شهوت جدیدی در کشور ایجاد شده‌ است که از همه شهوات خطرناک‌تر است و آن هم شهوت پرونده‌ سازی است. سیستم‌های ما به حدی از توانایی رسیده‌اند که به طرفه العینی چنان پرونده‌ای می‌سازند که فوق تصور خیال است. مودبانه عرض می‌کنم آن وقت که داعش تا پشت صندلی‌های شما آمد کسی لب به اعتراض نگشود. چرا؟! چون پرونده‌سازهای ما ماهرتر از این حرف‌ها هستند.

برای این حقیر ثابت شد که قوه قضائیه نه تنها مامن مردم مظلوم نیست بله هنوز به عنوان ابزاری برای سرپوش نهادن برای بر ضعف‌ها و سوء مدیریت‌های کشور عمل می‌کند. باید برای رئیس جدید این قوه در ایجاد تحول اساسی دست به دعا برداشت. وای به حال ملت اگر سایر تصمیم‌گیری‌ها نیز نظیر تصمیم‌گیری در پرونده ساخته شده برای اینجانب بوده باشد.

معاون اول قوه قضائیه در گذشته و حال با استجازه آقای آملی لاریجانی از مقام معظم رهبری دادگاه‌های انقلاب را به چنان تابویی تبدیل کرده است که داد قضات و وکلای انتصابی هم درآمده است. عدالت در آن بر اساس مصلحت‌های سیاسی است و نه عدل و انصاف؛ دادگاه‌های صحرایی که نه استدلال می‌پذیرد، نه فرصت مطالعه پرونده دارد و نه به کارشناسان وقعی می‌نهد نه مستندات را نگاه می‌کند و فقط احکام دستوری برای کشتن گربه دم حجله صادر می‌کند.

آقایان این حجله چهل ساله است وای اگر تصمیمات از اول انقلاب اینگونه بوده باشد؛ باید به خدا پناه برد چه خانه‌هایی که ویران شده است امروز شرایط افراطی تر از اول انقلاب است از استخوان‌های پوسیده خلخالی جوانانی روییده است که خلخالی مرحوم هم در گور به آنها می‌خندد.

سلطان تراشی و سپس سربه نیست کردن سلطان، دور باطلی است که شاید در سیاست جواب دهد اما در اقتصاد جواب نمی‌دهد. اقتصاد این قدرها هم ساده نیست. تصمیم غلط در خصوص پیش فروش سکه را با اعدام و خانه خراب کردن مردم و کسبه نمی‌توان پنهان کرد. ماجراهای دلار 4200 تومانی را با زندان و احکام سنگین برای فعالان اقتصادی نمی‌توان مخفی کرد. آثار زیان‌بار خروج آمریکا از برجام و تحریم‌های بعد از آن و زمین گیر شدن صنعت خودروسازی کشور را با سلطان‌تراشی و اعدام آن، پروده سازی گسترده و احکام عجیب نمی توان از بین برد.

اتفاقات بازار سال 97 را با پرونده‌سازی سال 96 نمی توان جبران کرد. اگر هر جای اقتصاد به هم بریزد، پرونده‌ای ساخته شود و سلطانی تراشیده شود و سپس آن سلطان را محاکمه و به اشد مجازات محکوم کرد، دیگر علم، شعور و تخصص را می‌خواهیم چکار؟ اقتصاد کشور ویران شده است. خرابه‌ای درست کرده‌ایم که داروی آن کشتن صدها سلطان دیگر هم نیست. اگر همه فعالان اقتصادی را هم اعدام و زندان کنیم، این خرابه درست نمی‌شود. راه حل آن را باید در جای دیگری جست و جو کرد.

متاسفانه علی‌رغم آزادی و عفو ده‌ها هزار نفری زندانیان در سال 98 و مرخصی‌های چند ده هزار نفری به دلیل شیوع کرونا هنوز زندان‌ها مملو از مردان و زنانی است که بخش عظیمی از آنها به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی و اجتماعی ناشی از عملکرد ما ایجاد شده است.

این اقتصاد محصول کنار گذاشتن متخصصان، فرار مغز ها و سرمایه‌هاست. این سامانه نابسامان با اعدام و زندان درست نمی‌شود. اگر این روش جواب می‌داد بنده غلط می‌کردم مخالف ساخت زندان و قبرستان باشم.

امروز حرف اول اقتصاد کشور شده است پراید؛ واقعا شرم آور است پنجمین کشور ثروتمند جهان بحث اولش قیمت پراید است. پراید در شان ملت ایران نیست مسوولین سرشان را بگذارند و بمیرند و خجالت بکشند.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH