19:17:21 - دوشنبه 1 ژوئن 2020
عملیات پنهانی روسیه با جت‌های جنگی در لیبی
فرماندهی حوزه آفریقای ارتش آمریکا با ارائه تصاویر هوایی می‌گوید که روس‌ها برای پنهانکاری رنگ جنگنده‌‌های خود را تغییر داده‌اند. روسیه یکی از مهم‌ترین حامیان ژنرال خلیفه حفتر است که علیه دولت مرکزی در طرابلس می‌جنگد. حال مقامات آمریکا می‌گویند که روسیه جنگنده‌های خود را برای پشتیبانی از نظامیان حفتر به لیبی اعزام کرده است. […]

فرماندهی حوزه آفریقای ارتش آمریکا با ارائه تصاویر هوایی می‌گوید که روس‌ها برای پنهانکاری رنگ جنگنده‌‌های خود را تغییر داده‌اند.

روسیه یکی از مهم‌ترین حامیان ژنرال خلیفه حفتر است که علیه دولت مرکزی در طرابلس می‌جنگد. حال مقامات آمریکا می‌گویند که روسیه جنگنده‌های خود را برای پشتیبانی از نظامیان حفتر به لیبی اعزام کرده است.

استفن تائونسند، فرمانده ستاد فرماندهی حوزه آفریقایی ارتش آمریکا (آفریکوم) در این رابطه می‌گوید: «روسیه که برای مدتی طولانی گستردگی مشارکت خود در مناقشه لیبی را تکذیب می‌کرده است، اکنون در تلاش است به کمک گروه‌های مزدور تحت حمایت کرملین، نفوذ نظامی خود در قاره آفریقا را گسترش دهد.»

فرماندهی حوزه آفریقایی ارتش آمریکا روز سه‌شنبه ۶ خرداد (۲۶ مه) تصاویری را از پایگاه هوایی الجُفره در لیبی منتشر کرد. این تصاویر هوایی در ۱۹ مه تهیه شده‌اند که در آن چندین فروند جنگنده میگ ۲۹ دیده می‌شود.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH