18:11:27 - یکشنبه 7 ژوئن 2020
فاجعه زیست محیطی در سد گلابر زنجان.
🔹انبوه گسترده مرگ ماهی‌های کپور در سد #گلابر #زنجان فاجعه زیست محیطی دیگری را در آذربایجان رقم زد.🔹به گزارش۵۰میلیون؛طی روزهای اخیر پیدا شدن انبوه لاشه‌های ماهیان در سد گلابر موجب نگرانی فعالان محیط زیست شده است. آلودگی نیتروژن در سد گلابر یک فعال محیط‌‌ زیست در زنجان گفت: سال 95 در جلسه‌ای یکی از استادان […]🔹انبوه گسترده مرگ ماهی‌های کپور در سد #گلابر #زنجان فاجعه زیست محیطی دیگری را در آذربایجان رقم زد.
🔹به گزارش۵۰میلیون؛طی روزهای اخیر پیدا شدن انبوه لاشه‌های ماهیان در سد گلابر موجب نگرانی فعالان محیط زیست شده است.

آلودگی نیتروژن در سد گلابر

یک فعال محیط‌‌ زیست در زنجان گفت: سال 95 در جلسه‌ای یکی از استادان دانشگاه زنجان درباره بالا بودن نیتروژن موجود در این سد به متولیان امر هشدار داد و احتمال می‌رود راز مرگ ماهیان در بالا بودن میزان نیتروژن سد نهفته باشد.

به گزارش تسنیم، رضا رمضانی در جلسه بررسی تاثیرات دانشگاه‌ها در رفع مشکلات زیست‌محیطی که در دانشگاه زنجان برگزار شد، با بیان این‌که در سد گلابر گیاهانی رشد کرده‌اند و در حال پوشاندن سد هستند، افزود: رشد این گیاهان دلیل بالا بودن میزان نیتروژن آب این سد است.

وی یادآور شد: 3 سال پیش اشباع شدن میزان آلودگی نیتروژنی این سد اعلام شد با این همه اداره آب منطقه‌ای، جهاد کشاورزی و محیط‌‌ زیست استانداردهای لازم را رعایت نکردند و در این موضوع از دانشگاه زنجان نیز کمک نمی‌گیرند. باید پرسید چرا علم‌ستیزی وجود دارد و چرا اجازه ورود به استادان دانشگاه زنجان و مطالعه در این موضوع داده نمی‌شود؟

این فعال محیط‌‌ زیست در مورد سدسازی نیز توضیح داد: سدسازی به خودی خود لزوما اشتباه نیست اگر هر چیزی به اندازه باشد مناسب خواهد بود. سدسازی یک تکنولوژی قدیمی است با ایرادهای خود که باید با به‌روزرسانی‌هایی که انجام می‌شود از آن استفاده کرد. سدسازی می‌تواند سیل‌ساز باشد و به جای کنترل سیل خود ایجاد‌کننده آن باشد‌.
☪️ @Ellimilyon
Admin:
🆔 @Edminimiz

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH