خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
18/03/20 20:04
شناسه خبر : 2135

پیام نوروزی دکتر چهرگانی به مناسبت عید نوروز

به گزارش 50 میلیون دکتر محمودعلی چهرگانی رهبر حرکت ملی آزربایجان جنوبی به مناسبت سال نو در صفحه رسمی خود پیام نوروزی خود را به صورت زنده اعلام کرد. بنا بر این گزارش دکتر چهرگانی با اشاره بر اینکه آذربایجان جنوبی از کلیه حقوق آزادی و ملی محروم است افزودند: ملت آذربایجان از لحاظ حقوق […] ...

به گزارش 50 میلیون دکتر محمودعلی چهرگانی رهبر حرکت ملی آزربایجان جنوبی به مناسبت سال نو در صفحه رسمی خود پیام نوروزی خود را به صورت زنده اعلام کرد.

بنا بر این گزارش دکتر چهرگانی با اشاره بر اینکه آذربایجان جنوبی از کلیه حقوق آزادی و ملی محروم است افزودند: ملت آذربایجان از لحاظ حقوق مدنی در صحنه سیاسی جهان لایق کلیه احقاق سیاسی و مدنی است و ملت آزربایجان جنوبی برای رسیدن به این هدف باید بهای جانی و مالی خود را بپردازد.

رهبر حرکت ملی آزربایجان جنوبی در ادامه سخنان خود کشور ترکیه و سایر قدرت های جهان را مثال زده و افزودند: بر خلاف حکومت قاجار که بدون مقاومت زمینه را برای حکومت فارس باز کردند بر خلاف آن کشور ترکیه با پرداخت هزینه جانی خود توانست بر قدرت های جهان غلبه کرده و هویت خود را در تمام عرصه های بین المللی باز کند.

دکتر چهرگانی در پایان سخنان خود با تبریک عید نوروز بر تمام ملت عزیز آزربایجان و جهان ترک خواستار موفقیت و استقلال شدند.