6:01:10 - یکشنبه 3 ژوئن 2018
اعتراض عرب‌های کرکوک به نتیجه بازشماری آرای انتخابات عراق
به گزارش 50 میلیون راکان سعید رئیس ائتلاف عربی در استان کرکوک عراق در یک مصاحبه مطبوعاتی اظهار داشت: ابطال نتایج انتخابات در 186 صندوق رای توسط شورای عالی مستقل انتخابات را نمی پذیریم. وی با اشاره به درخواست ترکمان ها و اعراب کرکوک به بازشماری دستی انتخابات عراق گفت: “شمارش الکترونیکی آرا به نفع کردها […]

به گزارش 50 میلیون راکان سعید رئیس ائتلاف عربی در استان کرکوک عراق در یک مصاحبه مطبوعاتی اظهار داشت: ابطال نتایج انتخابات در 186 صندوق رای توسط شورای عالی مستقل انتخابات را نمی پذیریم.

وی با اشاره به درخواست ترکمان ها و اعراب کرکوک به بازشماری دستی انتخابات عراق گفت:

“شمارش الکترونیکی آرا به نفع کردها تنظیم شده است. این بی عدالتی بزرگی در حق کرکوک است. متاسفانه عدم امضای تصمیم پارلمان در رابطه با تقلب انتخاباتی توسط رئیس جمهور نیز بی عدالتی دیگری است. تا زمان بازشماری دستی آرا از تمام حقوق قانونی خود برای دفاع از حق‌مان استفاده خواهیم کرد.”

گفتنی است ترکمن های کرکوک که بخش بزرگی از جمعیت این استان را تشکیل می دهند، پس از انتخابات عمومی 12 مه در این کشور در اعتراض به تقلب انتخاباتی و شمردن رای آنان برای کردها تظاهرات کردند.

پس از آن حیدرالعبادی اعلام کرد که برای پایان دادن به شبهات موجود در نتایج انتخابات کرکوک، در صورت لزوم بازشماری دستی آرا صورت خواهد گرفت اما بر اساس قانون اساسی عراق بازشماری صندوق ها منوط به تصمیم شورای عالی انتخابات این کشور است. شورا نیز هنوز تصمیم در این باره اتخاذ نکرده است.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH