19:06:06 - شنبه 24 نوامبر 2018
آغاز همایش بین المللی عاشیقلار در تبریز
به گزارش 50 میلیون همایش بین المللی عاشیقلار با عنوان «همنوای پیامبر مهربانی» و حضور گروه های عاشیقی از کشورهای ترکیه، جمهوری آذربایجان، گرجستان و ایران امشب (24 نوامبر 2018) در شهر تبریز آغاز شد. به گزارش «ایرنا»، سیدمحمدحسین بلاغی رئیس حوزه هنری استان آذربایجان شرقی ایران در این مراسم گفت: در این همایش علاوه […]

به گزارش 50 میلیون همایش بین المللی عاشیقلار با عنوان «همنوای پیامبر مهربانی» و حضور گروه های عاشیقی از کشورهای ترکیه، جمهوری آذربایجان، گرجستان و ایران امشب (24 نوامبر 2018) در شهر تبریز آغاز شد.

به گزارش «ایرنا»، سیدمحمدحسین بلاغی رئیس حوزه هنری استان آذربایجان شرقی ایران در این مراسم گفت: در این همایش علاوه بر گروه‌های عاشیقی کشورهای منطقه، گروه های عاشیقی 18 استان کشور نیز شرکت دارند.

موسی نبی اوغلو، فولکلور شناس و پژوهشگر موسیقی عاشیقی جمهوری آذربایجان نیز در این همایش گفت: زبان هنر و موسیقی به ویژه عاشیقی مملو از مضامین اخلاقی و معنوی بوده و انسان ها را به وحدت و صلح دعوت می کند. عاشیقلار در موسیقی و نوای خود داشته های اسلامی و دینی را با زبان موسیقی بیان کرده و آن ها را به نسل های بعد انتقال می دهند.

گفتنی است همایش بین المللی عاشیقلار به مدت 4 روز در تبریز برگزار می شود.

منبع:
GAMOH GAMOH GAMOH گاموح GAMOH GAMOH